Steaua a invins Viitorul intr-un meci contand pentru etapa a doua a Ligii 1. Echipa lui Gica Hagi a cedat cu 1-3 pe teren propriu.

Viitorul – Steaua, scor final 1-3. Rezumat Video

Viitorul Steaua Rezumat Video

Viitorul Ovidiu a pierdut cu scorul de 1-3 meciul contra echipei Steaua, din etapa a doua a Ligii 1. Tudorie a deschis scorul pentru ros-albastri in minutul 29, dupa o iesire gresita a lui Ramniceanu. Chitu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj in minutul 41, iar la pauza s-a intrat cu scor egal.

Dupa doua ocazii mari ale echipei lui Gica Hagi in debutul reprizei secunde, Adi Popa a readus Steaua in avantaj in minutul 61. Rezultatul final al meciului a fost stabilit de Nicusor Stanciu, in minutul 89.

Pentru stelisti este prima victorie in acest sezon, intrucat meciul din prima etapa a fost amanat din cauza partidei cu Sparta Praga. In schimb, constantenii inregistreaza primul esec din noul sezon competitional.

Echipele de start

Viitorul: Ramniceanu – Benzar, Tiru, Carp, Cr. Ganea – Brandan – I. Filip, R. Marin – Purece, Chitu, Fl. Tanase
Rezerve: Buzbuchi, S. Radoi, Casap, Iancu, Alves, Nedelcu, Nimely

Steaua: Cojocaru – Tamas, Tosca, Momcilovici – Ad. Popa, Muniru, Bourceanu, D. Popescu – Aganovici, Hamroun, Tudorie
Rezerve: Nita, Simion, Pintilii, Stanciu, Golubovici, Achim, Enache

Rezumat video Viitorul – Steaua, scor 1-3