CFR - Viitorul SCOR 0-0 și FCSB - Astra SCOR 0-0

Știri

CFR – Viitorul SCOR 1-0 și FCSB – Astra SCOR 1-0. CFR Cluj campioană

CFR Cluj a câştigat titlul de campioană a României la fotbal, duminică seara, după ce a învins-o pe FC Viitorul Constanţa cu scorul de 1-0 (1-0), pe teren propriu, în etapa a 10-a, ultima, din faza play-off a Ligii I de fotbal, în timp ce FCSB a dispus cu 1-0 (1-0) de Astra Giurgiu, pe Arena Naţională.

CFR – Viitorul SCOR 1-0 și FCSB – Astra SCOR 0-0 finala ligii 1 se dispută în această seară la 20:45 și va fi transmisă în direct de Pro X, Digi Sport 1, Digisport 2.Meciurile pot fi văzute și online pe site-ul digisport.ro.

LIVE CFR – Viitorul SCOR 1-0 și FCSB – Astra SCOR 1-0

CFR este campiona ligii 1.

FCSB – ASTRA Min 66. Intra Denis Man in locul lui Florinel Coman

FCSB – ASTRA Min 63. Centrare a lui Florinel Coman, mingea ajunge la Momcilovic insa acesta nu apuca sa suteze si mingea sare la Iliev

FCSB – ASTRA Min 60. Budescu suteaza din lovitura libera, peste poarta

FCSB – ASTRA Min 58. Faza buna a gazdelor, centrarea lui Budescu in fata portii nu gaseste vreun jucator de-al Stelei.

CFR – VIITORUL Min 53. Tucudean incearca sa marcheze cu o lovitura de cap, insa se ciocneste de un adversar si are nevoie de ingrijiri medicale

CFR – VIITORUL Min 49. Omrani este faultat de Hodorogea la marginea careului, fundasul Viitorului primeste galben

Info: Pauza a durat aproape 20 de minute la meciurile de la Cluj, respectiv Bucuresti, deoarece in meciul de la Iasi a avut loc o accidentare serioasa a lui Cioinac iar meciul a fost prelungit cu 4 minute. Toate cele 3 partide trebuie sa inceapa la aceeasi ora.

MIN 46 – Meciurile au revenit din pauză.

Pauza la ambele meciuri. Scor la pauză: CFR – Viitorul SCOR 1-0 și FCSB – Astra SCOR 1-0

Goooooooool CFR! FCSB – ASTRA Min 39. GOOOOOOOL FCSB! Faza superba a gazdelor – pasa cu exteriorul a lui Budescu spre flancul drept, Ovidiu Popescu centreaza perfect pe jos iar Gnohere deschide scorul!

CFR – VIITORUL Min 43. GOOOOOOOOL CFR CLUJ! Doar 4 minute a fost echipa lui Dica pe primul loc! Djokovic deschide scorul la Cluj cu o lovitura superba de cap, mingea s-a dus la vinclu!

MIN 39 – GOOOOOOL STEAUA!FCSB schimbă scorul și trece pe locul 1 în liga 1.

MIN 31 – Ocazie uriașă în poarta Astra, FCSB putea să dea gol.

UPDATE min 29 – Budescu primește galben.

FCSB – ASTRA Min 15. Respingere gresita la marginea careului, Matei suteaza cu stangul insa Planici pune piciorul si deviaza in corner

FCSB – ASTRA Min 13. Lovitura libera pentru Astra, Florentin Matei trimite periculos, dar peste poarta.

FCSB – Astra Min 9. Urko Vera are o sansa buna pentru Astra dupa ce ii ia fata lui Planici, reluarea se duce peste poarta

FCSB – Astra Min 8. Planici reia cu capul dupa un corner, mingea trece putin peste poarta

CFR – Viitorul Min 6. Deac scapa in careu, paseaza in spate insa apararea Viitorului respinge

CFR – Viitorul Min 2. Dupa o ocazie pentru oaspeti la o reluare cu capul pe langa poarta a lui Vodut, Omrani scapa singur cu portarul insa sutul se duce peste poarta!
19.30 Gigi Becali a ajuns la stadion si a vorbit despre partidele din aceasta seara care decid titlul.

„Am mari emotii, nu le pot stapani. Am incredere in Hagi, dar trebuie sa si poata. Au prima sansa, au 51% pentru ca daca vor castiga, iau campionatul. Noi avem un meci putin mai usor decat ei. Se poate intampla orice in fotbal. Ce sa-i transmis lui Hagi? N-avea rost. Jucatorii comunica, isi vorbesc, au si prima din ce stiu, o prima mare, au mare interes. Lupta pentru locul 3.

In tur au luat un gol repede si e greu. A fost si o alta formula, Gica ii ruleaza. Din ce am inteles a facut cea mai buna formula de joc pe care a avut-o vreodata, am vorbit cu MM, ne-am informat. Ce vrea Dumnezeu asta va fi. Daca vrea Dumnezeu sa se joace cu noi, stiti ce se va intampla: CFR-ul pierde si noi facem egal.

E o miza uriasa, 50 de milioane de euro. Apoi ai 4 jucatori: Coman, Man, Nedelcu, Morutan, le poate exploda cota. Targul mare nu e in Europa League, e in Champions League.

Dica va fi antrenor si anul viitor, sa nu mai vehiculeze nimeni. Nu o spun ca strategie pentru ca nu are ce strategie sa fie cu 2 ore inaintea meciului” a spus Gigi Becali la venirea la stadion.