Belgia - Italia la Euro 2016 in grupa E. Stiri despre meciul din 13 iunie 2016. Scor live, rezultat final si rezumatul video al partidei.

Euro 2016. Belgia – Italia, scor final 0-2, VIDEO rezumat

Belgia Italia la Euro 2016

UPDATE, ora 23.51. Belgia – Italia, rezultat final 0-2. Squadra Azzura castiga jucand in stilul ei clasic si trece la conducrea grupei E!

UPDATE, ora 23.49. GOL ITALIA! GOL PELLE, dupa un contraatac jucat perfect de trupa lui Antonio Conte!

UPDATE, ora 23.46: Fellaini se incurca in minge in sase metri si Italia scapa cu fata curata! 3 minute de prelungiri.

UPDATE, ora 23.41: Ocazie Italia! Courtois respinge sutul din afara careului trimis de Immobile!

UPDATE, ora 23.39: Ocazie Belgia! Origi a trimis din apropiere cu capul peste poarta lui Buffon.

Update, ora 23.35: Tiago Motta l-a inlocuit pe De Rossi, Carrasco a intrat in locul lui Ciman. Bonucci a luat cartonas galben.

Update, ora 23.30: Eder este avertizat si inlocuit de Ciro Immobile.

UPDATE, ora 23.29: Au trecut 70 de minute, Belgia – Italia este in continuare 0-1. Italienii fac un joc defensiv bun, blocand atacurile belgiene la 16 metri de poarta lor. La belgieni, Lukaku a fost inlocuit de Origi.

Update,ora 23.21: Mertens l-a inlocuit pe Nainggolan, iar De Sciglio pe Darmian. Giorgio Chiellini a fost avertizat.

UPDATE, ora 23.10: OCAZIE BELGIA. Lukaku il lobeaza pe Buffon , dar mingea trece peste poarta. La faza urmatoare si Italia are o ocazie mare, dar Courtois pareaza lovitura de cap a lui Pelle!

UPDATE, ora 23.00: S-a dat startul reprizei secunde!

Update, ora 22.45: Se aude fluierul arbitrului. Avem 1-0 la pauza pentru Italia. Iata reusita care face diferenta pe tabela de marcaj!

Update, ora 22.45: Intrare dura a lui Marouane Fellaini (Belgia). Arbitrul fluiera fault. Avem 1 minut de prelungiri.

Update, ora 22.39: Axel Witsel (Belgia) este intr-o poziţie promitatoare, dar balonul se duce mult pe langa bara stanga.

Update, ora 22.37: Graziano Pelle (Italia) in interiorul careului in momentul cornerului lui Antonio Candreva. Sare si reuseste o lovitura frumoasă cu capul, dar mingea zboara putin pe langa bara din stanga.

Update, ora 22.32: Gol! Emanuele Giaccherini (Italia) suteaza balonul in poarta dupa un efort de echipa extraordianar.

Update, ora 22.25: Laurent Ciman (Belgia) a trimis un şut de la marginea careului, dar nu a reprezentat o amenintare pentru portar deoarece efortul sau a fost blocat de un aparator. Echipa Belgia castiga un corner.

Update, ora 22.06: Joc periculos din partea lui Eder (Italia) iar arbitrul fluiera fault.

Update, ora 22.00: Jucatorii sunt pe teren iar meciul e gata să inceapă.Italia are lovitura de începere.

Update, ora 21.15: Avem 11-le de start al ambelor echipe.

italieni

belgieni

Update, ora 21.07: Din pacate, o tragedie s-a petrecut inainte de meci. Un suporter belgian a murit din cauza unor probleme cardiace in timp ce se indrepta spre meci. Este cel de-al doilea deces care are loc la Euro 2016, dupa ce un fan nord-irlandez si-a pierdut viata, dupa ce a cazut peste o balustrada, beat fiind,

Italia – Belgia este duelul serii la CE de fotbal 2016. Belgia este vazuta printre selectionatele care pot produce surpriza la acest Campionat European. De cealalta parte, italienii sunt in cautarea gloriei de altadata, iar experienta lui Buffon, De Rossi sau Chiellini se va ciocni cu tineretea si exuberanta lui Hazard, De Bruyne sau Courtois.

Statistica este favorabila „Squadrei Azzura”, care are 5 victorii din 10 dispute cu Belgia, jucatorii din „tara ciocolatei” castigand doar de doua ori. Trei meciuri s-au terminat cu rezultat egal.

La casele de pariuri, Belgia are o cota la victorie de circa 2.45, fata de Italia care are 3.30. Remiza dintre cele doua echipe are o cota de 3.00.

Afla aici programul si rezultatele de la EURO 2016!

Lotul Belgiei la Euro 2016

Portari: Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Jean-Francois Gillet (Mechelen).

Fundasi: Toby Alderweireld (Tottenham), Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jason Denayer (Manchester City), Jordan Lukaku (Oostende), Thomas Meunier (Club Brugges), Laurent Ciman (Montreal Impact), Christian Kabasele (Genk).

Mijlocasi: Mousa Dembele (Tottenham), Radja Nainggolan (AS Roma), Marouane Fellaini (Manchester United), Axel Witsel (Zenit St Petersburg), Eden Hazard (Chelsea), Kevin De Bruyne (Manchester City), Dries Mertens (Napoli), Yannick Carrasco (Atletico Madrid).

Atacanti: Mitchy Batshuayi (Marseille), Romelu Lukaku (Everton), Christian Benteke (Liverpool), Divock Origi (Liverpool).

Selectioner: Marc Wilmots

Lotul Italiei la Euro 2016

Portari: Gianluigi Buffon (Juventus), Federico Marchetti (Lazio), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain)

Fundasi: Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (AC Milan), Angelo Ogbonna (West Ham United)

Mijlocasi: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Daniele De Rossi (AS Roma), Stephan El Shaarawy (AS Roma), Alessandro Florenzi (AS Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Stefano Sturaro (Juventus), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Marco Parolo (Lazio)

Atacanti: Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Graziano Pellè (Southampton), Simone Zaza (Juventus)

Selectioner: Antonio Conte

Belgia Italia. Echipe probabile de start!

Belgia: Courtois – J.Lukaku, Vertonghen, Denayer, Alderweireld – Witsel, Nainggolan, Fellaini – Hazard, De Bruyne, Lukaku.

Italia: Buffon –Barzagli, Bonucci, Chiellini – Darmian Candreva, Motta, De Rossi, Florenzi, Darmian– Eder, Pelle.