Euro 2016, FINALA: Franta - Portugalia, Live Score si Video

Euro 2016, FINALA: Franta – Portugalia SCOR 0-1. PORTUGALIA campioana EUROPEI

Franta Portugalia, finala de la Euro 2016. Scor si Video

Euro 2016 a ajuns la final. Campioana europeana se va alege dintre Franta si Portugalia. Cele doua selectionate au avut un parcurs diferit pana acum.

LIVE TEXT Portugalia – Franta SCOR 1-0 – PORTUGALIA castiga FINALA EURO 2016

UPDATE 00:50 – Portugalia si-a primit trofeul. Festivitatea de premiere.

UPDATE 00:42 – Urmeaza festivitatea de premiere, video in cateva momente.

UPDATE 00:32 – Fluier de final. Portugalia CAMPIONA EUROPEI. Portugalia castiga FINALA EURO 2016. Rezumat video PORTUGALIA – FRANTA SCOR 1-0

UPDATE 00:30 – PORTUGALIA castiga FINALA EURO 2016. Mai sunt doua minute.

UPDATE 00:25 – GOLUL PORTUGALIEI impotriva Frantei i-a adus lacrimi pe fata lui Ronaldo

UPDATE 00:19 – Portugalia – Franta SCOR 1-0, sansele ca Portugalia sa fie campioana au crescut. GOOOOOOOOOOOOOL Portugalia! Eder il invinge pe Lloris cu un sut fenomenal din afara careului!

UPDATE 00:18 – GOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA

UPDATE 00:15 – Meciul a revenit suntem in minutul 105.

UPDATE 00:12 – O mica pauza intre cele doua reprize de prelungiri.

UPDATE 00:05 – Galben si pentru Portugalia, in min 98

finala-euro-2016 2016-07-11 00-05-30-930

UPDATE 00:04 – MATUIDI primeste cartonas galben in MIN 97

UPDATE 00:01

istoria-se-scrie-in-aceasta-seara-in-direct-la-protv-portugalia-franta-incepe-la-ora-22-00-echipele-de_6 istoria-se-scrie-in-aceasta-seara-in-direct-la-protv-portugalia-franta-incepe-la-ora-22-00-echipele-de_7

UPDATE 00:00 – Fanii spera ca rezultatul meciului Portugalia Franta sa se schimbe in cele doua reprize si sa nu se ajunga la loviturile de la 11 metri.

UPDATE 23:55 – Intram in cele doua reprize de prelungiri de 15 minute cu speranta ca scorul se schimba. Finala EURO 2016 a adus ocazii mari pentru Franta, dar si pentru Portugalia.

UPDATE 23:50 – OCAZIE FRANTA uriasa

UPDATE 23:49 – Portugalia – Franta intra in prelungiri cu 3 minute

UPDATE 23:48 – Scorul Portugalia – Franta refuza sa se schimbe. Meciul intra in prelungiri.

UPDATE 23.44 – Este posibil ca meciul sa intre in prelungiri suplimentare.

UPDATE 23:43 – Raid poate deveni sponsor la EURO 2020, gluma pe seama moliilor prezente pe teren.

UPDATE 23:38 – Iese Giroud intra Gagnac. SCHIMBARE PORTUGALIA Renato Sanchez iese, a intrat EDER

UPDATE 23:32 – Ambele echipe au avut ocazii mari, insa scorul ramane neschimbat.

UPDATE 23:24 – Griezmann rateaza incredibil, cu capul, din 6 metri. Mingea a trecut putin pe langa vinclu. Excelenta centrare lui Coman.

UPDATE 23:20 – JOAO MARIO GALBEN

finala-euro-2016 2016-07-10 23-21-06-824

UPDATE 23:17 – Griezzman a avut o coazie uriasa in minutul 58. Payet este inlocuit de Kingsley Coman

UPDATE 23:12 – Mii de Francezi sustin echipa nationala din fata turnului Eiffel. MIN 52 Apararea Portugaliei rezista, Pogba finalzeaza cu exteriorul o actiune cu multe pase ale francezilor, mingea trece peste transversala.

turnul-eifel-euro

UPDATE 23:08 – min 50 Griezmann a alergat cel mai mult, iar Sissoko este un jucator periculos.

UPDATE 23:04 – Meciul a revenit cu repriza a doua. Portugalia Franta SCOR 0-0. In primul minut al reprizei a doua au fost deja doua fault-uri.

UPDATE 21:48 – PAUZA. Scor Portugalia Franta 0-0

UPDATE 22:46 – Quaresma si Evra se lovesc cap in cap si raman intinsi pe gazon. Intra echipele medicale pe teren.

UPDATE 22:41 – Mai sunt 4 minute din prima repriza. Retelele de socializare continua sa posteze fotografii cu momentul in care Payet ii ia finala lui Ronaldo

FINALA-euro-2016-cristinao-ronaldo-

UPDATE 22:39 – Inlocuitorul lui Ronaldo, Quaresma s-a accidentat. Portugalia plina de probleme in meciul cu Franta.

UPDATE 22:35 – Sissko aproape de gol, insa scorul PORTUGALIA – FRANTA ramane 0-0

UPDATE 22:35 – Portugalia se razbuna pe Franta, Payet a fost accidentat

UPDATE 22:30 Sissoko face un meci mare – intra ca un tanc in careul portughezilor, dar centrarea este respinsa in corner. MIN 29

UPDATE 22:25Cristiano Ronaldo nu a mai putut continua meciul si a fost scos pe targa de pe teren in lacrimi. Intreg stadionul l-a aplaudat pe campion

finala-euro-2016 2016-07-10 22-25-25-330

UPDATE 22:23 – Imagini dramatice – Cristiano Ronaldo a inceput sa planga pe teren, nu mai poate continua. E de la accidentarea din minutul 8. Ronaldo a iesit la marginea terenului, dar Fernando Santos nu se grabeste sa faca schimbarea.

UPDATE 22:23 – Invazie de molii pe teren, Ronaldo in timp ce plangea atacat de molii

UPDATE 22:19 – Rolando a fost scos de pe teren

UPDATE 22:11 – Franta domina inceputul de meci si are doua mari ocazii

UPDATE 22:08 – Ronaldo s-a accidentat, dupa un contact cu Payet. Ronaldo a fost faultat destul de dur de Payet și a avut nevoie de intervenția staff-ului medical. Santos și-a pus mainile in cap. Când era cazut pe gazon, pe langa Ronaldo s-au putut zari, pe gazon, mai multe molii.

finala-euro-2016 2016-07-10 22-08-52-352

UPDATE 22:07 – Portugalia are probleme sa tina mingea

UPDATE 22:05 – Inceputul meciului este in forta, Portugalia a avut deja o ocazie in poarta Frantei

UPDATE 22:04 – Sarbatoare mare in Franta, jucatorii au emotii si constientizeaza importanta acestui meci.

UPDATE 22:00 – Meciul Portugalia – Franta a inceput

finala-euro-2016

UPDATE 21:56 – Se intoneaza imnurile celor doua finaliste Portugalia si Franta.

UPDATE 21:54 – Ceremonia de deschidere a finalei Euro 2016

finala-euro-2016 (1)

finala-euro-2016 (2)

UPDATE 21:47 – Transmisia FINALEI EURO 2016 a inceput la Pro TV, meciul este LIVE TEXT pe Huff.ro si LIVE VIDEO cu cele mai tare faze si goluri.

UPDATE 21:28 – Au trecut 41 de ani de la ultima victorie a Portugaliei in fata Frantei

UPDATE 21:20 – Echipele de start

istoria-se-scrie-in-aceasta-seara-in-direct-la-protv-portugalia-franta-incepe-la-ora-22-00-echipele-de

UPDATE 20:51 – Doar pe Huff.ro poti vedea live video cu cele mai tari goluri si faze din finala.

UPDATE 20:48 – Echipele de start Portugalia Franta

Echipele de Start Portugalia - Franta

UPDATE 20:43 – Echipa Frantei a plecat in urma cu 40 de minute de la hotel spre stadionul pe care o va intalni pe Portugalia.

UPDATE 20:39 – Europa fierbe! Toata lumea asteapta ora 22.00 pentru a urmari FINALA EURO 2016, dar si ceremonia de inchidere a celui mai lung EURO de pana acum.

Portugalia s-a calificat de pe locul 3 intr-o grupa cu Islanda, Ungaria si Austria. Echipa lui Cristiano Ronaldo a obtinut trei puncte din trei meciuri terminate cu scor egal si a ajuns in optimi. Acolo a dat peste Croatia, echipa pe care a eliminat-o in finalul celei de-a doua reprize de prelungiri, printr-un gol marcat de Quaresma.

In sferturi, lusitanii au infruntat Polonia. S-a terminat 1-1 la sfarsitul timpului regulamentar si al prelungirilor, iar Portugalia a obtinut calificarea in semifinale la lovituri de la 11 metri. In penultimul act al Europeanului, trupa antrenata de Fernando Santos a batut Tara Galilor cu 2-0.

De cealalta parte, Franta s-a calificat de pe primul loc intr-o grupa cu Romania, Albania si Elvetia. „Cocosii galici” au obtinut patru puncte, dupa doua victorii si un rezultat de egalitate cu Elvetia si au ajuns in optimi. Francezii au jucat impotriva Irlandei in optimi, calificandu-se dupa o victorie cu 2-1.

In sferturi, echipa lui Didier Deschamps a facut o demonstratie de forta cu Islanda, castigand cu 5-2. In semifinala, Franta a infruntat campioana mondiala Germania, pe care a invins-o multumita dublei reusite de Antoine Griezmann.

Cele doua echipe nationale s-au mai intalnit de 24 de ori pana acum, iar Franta are un avantaj statistic clar. Portugalia are doar 5 victorii, fata de selectionata din Hexagon care are 18. Un meci s-a terminat la egalitate.

Meciul Franta – Portugalia va arbitrat de o brigada din Anglia, cu Mark Clattenburg la centru, ajutat de tusierii Simon Beck si Jake Collin.

Lotul Portugaliei la Euro 2016

Portari: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Eduardo (Dinamo Zagreb), Rui Patricio (Sporting Lisabona)

Fundasi: Bruno Alves (Fenerbahçe), Cedric (Southampton), Jose Fonte (Southampton), Eliseu (Benfica), Pepe (Real Madrid), Raphael Guerreiro (Lorient), Ricardo Carvalho (Monaco), Vieirinha (VfL Wolfsburg).

Mijlocasi: Adrien Silva (Sporting Lisabona), Joao Mario (Sporting Lisabona), William Carvalho (Sporting Lisabona), Andre Gomes (Valencia), Danilo Pereira (Porto), Renato Sanches (Benfica), Joao Moutinho (AS Monaco)

Atacanti: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (Lille), Nani (Fenerbahce), Rafa (Braga), Ricardo Quaresma (Besiktas)

Selectioner: Fernando Santos

Lotul Frantei la Euro 2016

Portari: Benoit Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham) y Steve Mandanda (O.M.).

Fundasi: Patrice Evra (Juventus), Christophe Jallet (O.Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal), Bacary Sagna (Manchester City), Eliaquim Mangala (Manchester City), Samuel Umtiti (O.Lyon), Raphael Varane (Real Madrid), Lucas Digne (AS Roma).

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Crystal Palace), Morgan Schneiderlin (Manchester United), N’Golo Kante (Leicester), Blaise Matuidi (PSG), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle).

Atacanti: Kingsley Coman (Bayern Munchen), Andre-Pierre Gignac (Tigres), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Anthony Martial (Manchester United), Dimitri Payet (West Ham).

Selectioner: Didier Deschamps

Franta Portugalia. Echipe de start probabile

Portugalia: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – William Carvalho, Adrien, João Mário, Renato Sanches – Nani, Ronaldo.

Franta: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet – Giroud.

Meciul dintre Portugalia si Franta, finala CE 2016, va fi transmis in direct de Pro TV si DolceSport 1. Partida incepe duminica, 11 iulie, de la ora 22.00 si se joaca pe Stade de France din Paris. Huff.ro va tine la curent cu scorul live si va prezenta cele mai importante faze video.

Rezumatul meciului va fi disponibil dupa incheierea partidei.