Știri

Euro 2016. Germania – Italia, Live score si Video SCOR 1-1 (6-5)

SCOR Germania – Italia la Euro 2016, meciul a inceput.

LIVE TEXT GERMANIA – ITALIA SCOR 1-1 (6-5)

UPDATE, ora 00:55 – Rezumat video Germania Italia SCOR 1-1 (6-5) meciul a fost decis in loviturile de departajare.

UPDATE, ora 00:51 – Meciul s-a terminat. Germania a castigat la loviturile de departajare. GERMANIA – ITALIA SCOR 1-1 (6-5)

LOVITURI DE DEPARTAJARE Penalty GERMANIA – ITALIA SCOR 1-1 (6-5)

UPDATE, ora 00:48 – REZUMAT VIDEO LA CATEVA MINUTE DUPA FINALUL MECIULUI. Egalitatea persista

UPDATE, ora 00:46 – Joshua Kimmich, jucator cu 17 ani mai tanar decat Buffon, inscrie

UPDATE, ora 00:44 – ATAT GERMANIA CAT SI ITALIA RATEAZA CONSECUTIV

UPDATE, ora 00:41 – Germania rateaza doua suturi la Penalty, Italia rateaza si ea

UPDATE, ora 12:38 – 1-0 pentru Italia penalty

UPDATE, ora 00:34 – Urmeaza loviturile de departajare

UPDATE, ora 00:32 – Cel mai probabil se ajunge la Penalty, suntem in minutul 121

UPDATE, ora 00:24 – CARTONAS GALBEN pentru SCHWEINSTEIGER

euro2016- 2016-07-03 00-24-10-552

UPDATE, ora 00:19 – Schimbare in echipa Italiei: iese Eder, intra Lorenzo Insigne

UPDATE, ora 00:17 – Pauza s-a terminat, supoterii asteapta un gol

UPDATE, ora 00:14 – Prima repriza de prelungiri s-a terminat, urmeaza in cateva minute a doua.

UPDATE, ora 00:12 – GALBEN pentru Giaccherini

euro2016- 2016-07-03 00-12-02-421

UPDATE, ora 00:00 – GALBEN PENTRU PELLE

UPDATE, ora 23:59 – MECIUL A REINCEPUT.

UPDATE, ora 23:53 – Primele prelungiri s-au terminat, scorul Germania Italia este 1-1, urmeaza o scurta pauza.

UPDATE, ora 23:51 – MIN 90 PARTIDA ESTE PRELUNGITA CU 3 MINUTE

UPDATE, ora 23:50 – Min. 89: OCAZIE MARE ITALIA! De Sciglio ia o acțiune pe cont propriu și trage bine la colțul scurt, însă balonul lovește doar plasa laterală

UPDATE, ORA 23:48 – Schimbare Italia: Iese Florenzi și intră Darmian

update, ora 23:38 – GOOOL Italia | Bonucci, fundasul lui Juventus, executa perfect, in stil de mare atacant, lovitura de la 11 metri si inscrie

UPDATE, ora 23:37 – PENALTY PENTRU ITALIA, GOOOOOOOOOOOOOOL ITALIA

UPDATE, ora 23:32 – Schimbare in echipa Germaniei: iese Mario Gomez, intra Julian Draxler

UPDATE, ora 23:28 – o noua ratare uriasa pentru Germania in minutul 68

UPDATE, ora 23:25 – GOOOOOOOOOOOOL GERMANIA

UPDATE, ora 23:18 – GALBEN PAROLO

update, ora 23:16 – MIN 55 – Sturaro primeste cartonas galben

UPDATE, ora 23:14 – MIN 55 ratare incredbila GERMANIA

UPDATE, ora 23:06 – Repriza a doua a inceput.

euro2016- 2016-07-02 23-05-30-100

UPDATE, ora 23:03 – Germania Italia a revenit, scorul este 0-0

UPDATE, ora 22:47 – Italienii sunt acuzati de suporterii nemti ca trag de timp, insa nu ar fi bine ca Italia sa ajunga cu Germania la loviturile de departajare. Lovitura de colt pentru Germania inainte de finalul primei reprize care este prelungita cu 1 minut

UPDATE, ora 22:44 – OCAZIE IMENSA IN MINUTUL 41 PENTRU GERMANIa

UPDATE, ora 22:36 – Meciul este foarte echilibrat pana acum. MINUTUL 33

euro2016- 2016-07-02 22-36-30-520

UPDATE, ora 22:33 – Apararea germana a respins o minge bine lasanta de De Sciglio

UPDATE, ora 22:29 – GOL ANULAT pentru Germania

UPDATE, ora 22:26 – Eden si-a spart nasul

eder-germania-italia-euro-2016

UPDATE, ora 22:18 – SCHIMBARE GERMANIA iese Khedira, intra Bastian Schweinsteiger

UPDATE, ora 22:18 – MINUTUL 15 Khedira s-a accidentat si este schimbat cu Schweinsteiger

UPDATE, ora 22:15 – Sturaro incearca un sut spre poarta lui Neuer, in urma unei lovituri de colt a italienilor, dar mingea se duce in aut de margine. Al doilea corner al italienilor, care au mutat jocul in apropierea careului german. Giacchierini a sutat din intoarcere, mingea a fost deviata

UPDATE, ora 22:07 – MINUTUL 4 Tactica italienilor pare clara inca din primele minute. Elevii lui Conte prefera sa stea inchisi ermetic si sa urmareasca un contraatac rapid. Germania a inceput in ofensiva

GERMANIA ITALIA SCOR – ECHIPELE DE START

ACUM LIVE la ProTV | Germania 0-0 Italia, batalie cu 8 titluri mondiale si 4 europene pe masa in sferturile EURO. Echipele de start

Germania si Italia joaca sambata de la ora 22.00, in derby-ul sferturilor de finala ale CE 2016, pe Stade Matmut Atlantique din Bordeaux. Unul dintre cele mai vechi dueluri ale fotbalului european, meciul dintre Italia si Germania, pune fata in fata doua echipe care s-au mai intalnit pana acum de 8 ori la turneele finale. Interesant este ca nemtii nu au putut sa ii invinga in aceste dispute pe italieni. La Euro 2012, Italia a batut-o pe Germania, in semifinale, cu scorul de 2-1.

Selectionata lui Joachim Low este singura echipa de la Euro 2016 care nu a primit gol pana acum. „Panzerele” s-au calificat dintr-o grupa cu Polonia, Irlanda de Nord si Ucraina, obtinand 2 victorii si un egal. In optimi, nemtii au zdrobit Slovacia, scor 3-0.

Vezi si: Rezultate si Golgheteri de la Euro 2016

Considerata de gurile rele drept cea mai slaba selectionata din Peninsula din ultimele decenii, Italia a dat o palma criticilor, reusind un parcurs excelent pana acum. Echipa lipsita de mari vedete a lui Antonio Conte a eliminat campioana en-titre Spania, in optimi, dupa ce reusise sa isi castige grupa, invingand marea favorita Belgia. Ambele partide s-au terminat cu rezultatul de 2-0 in favoarea „Squadrei Azzurra¨.

Invingatoarea meciului de azi va juca in semifinale cu castigatoarea din duelul Franta – Islanda.

Lotul Germaniei la Euro 2016

Portari: Manuel Neuer (Bayern München), Marc- Andre ter Stegen (FC Barcelona), Bernd Leno (Bayer Leverkusen)

Fundasi: Jerome Boateng (Bayern München), Emre Can (FC Liverpool), Jonas Hector (FC Koln), Benedikt Howedes (FC Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Shkodran Mustafi (FC Valencia), Antonio Rudiger (AS Roma)

Mijlocasi: Julian Draxler (VfL Wolfsburg), Sami Khedira (Juventus Turin), Joshua Kimmich (Bayern Munchen), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Ozil (FC Arsenal), Leroy Sane (FC Schalke 04), Andre Schurrle (VfL Wolfsburg), Bastian Schweinsteiger (Manchester United), Julian Weigl (Borussia Dortmund), Mario Gotze (Bayern Munchen)

Atacanti: Mario Gomez (Besiktas), Thomas Muller (Bayern Munchen), Lukas Podolski (Galatasaray)

Lotul Italiei la Euro 2016

Portari: Gianluigi Buffon (Juventus), Federico Marchetti (Lazio), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain)

Fundasi: Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (AC Milan), Angelo Ogbonna (West Ham United)

Mijlocasi: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Daniele De Rossi (AS Roma), Stephan El Shaarawy (AS Roma), Alessandro Florenzi (AS Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Stefano Sturaro (Juventus), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Marco Parolo (Lazio)

Atacanti: Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Graziano Pellè (Southampton), Simone Zaza (Juventus)

Selectioner: Antonio Conte

Germania Italia. Echipe probabile de start

Germania: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector – Khedira, Kroos – Ozil, Muller, Draxler – Gomez

Italia: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio – Pelle, Eder

Meciul va fi arbitrat de maghiarul Viktor Kassai.

Partida dintre Italia si Germania va fi televizata de DolceSport 1 si Pro TV. Huff.ro va va tine la curent cu scorul live si va va prezenta cele mai importante faze video, precum si rezumatul meciului.