Barcelona chelsea scor, Besiktas Bayern scor

Rezultate Liga Campionilor: Barcelona – Chelsea și Beșiktaș – Bayern Munchen (live)

Rezultate Liga Campionilor: Barcelona – Chelsea și Beșiktaș – Bayern Munchen sunt ultimele meciuri din optimile Ligii Campionilor.

UPDATE: Beșiktaș – Bayern: 1-3  – Au marcat: Love 59’/ Thiago 18′, Gonul 47-aut., Wagner 84′

Barcelona – Cheslea: 3-0 – Messi 3′, 64′,Dembele 21

Știre inițială

Dacă în privința meciului din Turcia lucrurile sunt clare, Bayern învingând în tur cu 5-0, cealaltă partidă va fi mult mai disputată.

După un 1-1 în turul de pe Stamford Bridge, Chelsea vine pe Camp Nou pentru a obține un rezultat care să-i permită să se califice în sferturile Champions League.

Echipa lui Antonio Conte trebuie, însă, să marcheze pentru a spera la calificare.

Beșiktaș – Bayern: Echipe probabile

Beșiktaș: Zengin – Gonul, Medel, Uysal, Erkin – Quaresma, Ozyakup, Arslan, Lens – Love, Pektemek

Rezerve: Fabricio, Aksoy, Babel, Adriano, Hutchinson, Negredo, Talisca

Antrenor: Senol Guneș

Bayern: Ulreich – Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba – Vidal, Javi Martinez, Thiago – Muller, Lewndowski, Ribery

Rezerve: Starke, Wagner, Rudy, James Rodriguez, Bernat, Kimmich, Sule

Antrenor: Jupp Heynckes

Partida se dispută de la ora 19.00. Meciul va fi arbitrat de o brigadă din Anglia, avându-l la centru pe Michael Oliver.

Scor Live: Beșiktaș – Bayern

Barcelona – Chelsea: Echipe probabile

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Umiti, Jordi Alba – Rakitici, Busquets, Paulinho, Iniesta – Messi, L. Suarez
Antrenor: Ernesto Valverde

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Christiansen, Rudiger – Zappacosta, Fabregas, Kante, Marco Alonso – Willian, Giroud, E. Hazard
Antrenor: Antonio Conte

Slovenul Damir Skomina va arbitra partida, fiind ajutat de Jure Praprotnik, Robert Vukan (asistenti), Matej Jug, Slavko Vincic (aditionali). Meciul începe la 21.45

Ambele partide sunt televizate de Telekom Sport și Look Tv.

Scor Live: Barcelona – Chelsea

Până acum, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor s-au calificat: Real Madrid, FC Sevilla, AS Roma, Manchester City, Liverpool și Juventus Torino.

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor este programată vineri, 16 martie.