Rezumat video PORTUGALIA - FRANTA FINALA EURO 2016

Știri

Rezumat video PORTUGALIA – FRANTA FINALA EURO 2016

Finala EURO 2016 s-a jucat astazi intre PORTUGALIA – FRANTA SCOR 1-0.

PORTUGALIA – FRANTA SCOR 1-0 – Festivitatea de premiere.

Portugalia castiga pentru prima data in istorie Campionatul European. Rezumat VIDEO si sinteza LIVE TEXT aici.

Meciul a fost unul extrem de agresiv si plin de accidentari. Francezii au scos de pe teren starul Portugaliei, dupa ce Payet l-a accidentat pe Cristiano Ronaldo in prima repriza.

Jucatorul a incercat sa revina, insa lovitura de la picior nu l-a lasat sa continue meciul, iar visul de a juca Finala Euro 2016 a fost spulberat pentru jucatorul de la Real Madrid.

PORTUGALIA – FRANTA SCOR 1-0 – Meci de cosmar. PORTUGALIA castiga FINALA EURO 2016

Seria de accidentari a continuat dupa ce Payet l-a accidentat pe Ronaldo, prima repriza a fost plina de fault-uri.

Fanii lui Ronaldo nu au ramas impasibili la suferinta sa, retelele de socializare s-au umplut de mesaje de sustinere pentru jucatorul Portugaliei.

Un alt aspect al meciului de astazi a fost invazia de molii de pe teren, Stadionul fiind plin de fluturi care l-au „atacat” chiar si pe accidentatul Cristiano Ronaldo.

Finala EURO 2016 s-a jucat astazi dupa ce Campionatul European de Fotbal a inceput pe 10 iunie.

Portugalia s-a calificat in FINALA dupa ce a jucat alaturi de Tara Galilor, pe care i-a eliminat din semifinale cu scor 2-0.

Franta a jucat semifinala cu Germania, iar calificarea le-a fost asigurata de jucatorul Antoine Griezzman care a marcat doua goluri in poarta Germaniei si a fost eroul Frantei.

Rezumat video PORTUGALIA – FRANTA SCOR 1-0

Portugalia este campioana Europei pentru prima data in istorie castiga FINALA EURO.