Declaratie UMILITOARE la adresa Simonei Halep! Ce a spus Maria Sharapova dupa ce a fost detronata

Simona Halep a detronat-o pe Maria Sharapova in clasamentul WTA, rusoaica facand schimb de locuri cu tenismena romanca. Astfel, Sharapova a trecut pe locul 3 si Simona Halep a urcat pe doi in top.

Reactia jucatoarei de tenis din Rusia a fost una jignitoare la adresa Simonei Halep, aratand ca nu stie sa piarda cu demnitate, dupa parerea fanilor: „Am un suflet mare, ce să zic… Le mai las și pe celelalte fete din circuit să câștige un Porsche”.

„Dacă tot nu am câştigat mașina anul ăsta, m-am gândit că o pot fura și să o urc în avion când nu se uită nimeni”, declara Maria Sharapova, una dintre cele mai bogate sportive de pe planeta.

Simona Halep a primit 185 de puncte in clasamentul WTA si peste 35.000 de dolari, in urma turneului de la Stuttgart. Halep a pierdut in fata Carolinei Wozniacki sambata, in meciul disputat in Sferturile de Finala. Celebrul antrenor Nigel Sears, cel care a antrenat-o si pe Ana Ivanovici, a laudat jocul Simonei Halep, chiar daca aceasta a pierdut.