LIVE TEXT EURO 2016 ROMANIA FRANTA - MECIUL DE FOTBAL DE DESCHIERE

EURO 2016 ROMANIA – FRANTA, scor final 1-2. Infrangere nemeritata

Romania Franta. Live Text si scor

UPDATE 00:13 – Rezumat video Romania Franta Euro 2016

UPDATE, ora 23.55: Scor final Franta-Romania, 2-1. Tricolorii au facut un meci bun, dar diferenta a fost facuta de valorile individuale.

Update, ora 23.49: Gol Franta! Payet marcheaza un gol frumos de la 16 metri si duce scorul la 2-1 pentru Franta.

Update, ora 23.43: Lovitura libera pebtru Romania, insa tabela ramane neschimbata.

Update, ora 23.41: Intra Torje, iese Adi Popa.

UPDATE, ora 23.40: Minutul 80, Romania – Franta 1-1. Hoban trage de la distanta fara emotii pentru Lloris

Update, ora 23.37: Intra Martial la francezi in locul lui Pogba. Romanii incurajeaza frenetic din tribune. Adi Popa ia un cartonas galben.

UPDATE, ora 23.35: Defensiva noastra rezista. Mai sunt 15 minute!

Update, ora 23.31: Chipciu il inlocuieste pe Stanciu

UPDATE, ora 23.29: Grioud ia galben dupa un fault asupra lui Pintilii.

UPDATE, ora 23.25: Gol Romania! Gol Stancu de la 11 metri. Romania – Franta 1-1!

UPDATE, ora 23.23: PENALTY ROMANIA!

Update, ora 23.21: Grigore are o interventie extraodrindara in fata lui Pogba in minutul 61. Alibec ,l-a inlocuit pe Andone.

UPDATE, ora 23.17: Gol Franta! Giroud profita de eroarea lui Tatarusanu si inscrie cu capul in minutul 57.

UPDATE, ora 23,16: OCAZIE FRANTA! Tatarusanu respinge sutul lui Pogba!

UPDATE, ora 23.12: Tatarusanu retine sutul lui Payet!

UPDATE, ora 23.07: Ocazie ROMANIA! Stancu rateaza de la sapte metri si trimite cu capul pe langa poarta!

UPDATE. ora 23.05. A inceput repriza a doua dintre Romnai si Franta! Ai nostri a avut lovitura de start!

UPDATE, ora 23.00. Iata ocaziile li Stancu si Griezman!

UPDATE, ora, 22.50: Dupa prima repriza, Romania si Franta se afla la egalitate, scor 0-0. Griezmann a avut o bara, iar Stancu a ratat singura ocazie a tricolorilor. Elevii lui Iordanescu fac o figura frumoasa in meciul de deschidere!

UPDATE, ora 22.46> Corner Franta!

UPDATE, ora 22.45: Suntem aproape de finalul primei reprize, iar scorul este egal, 0-0

UPDATE, ora 22.44: Lovitura libera pentru Franta, dupa ce Pintilii l-a faultat pe Payet!

UPDATE, ora 22.37: OCAZIE FRANTA! Minge deviata de Sapunaru la sutul lui Griezmann, insa arbitrii nu acorda corner!

UPDATE, ora 22.33: Vlad Chiriches vede un cartonas galben!

UPDATE, ora 22.29: Au trecut aproape 30 de minute din prima repriza. Elevii lui Iordanescu fac fata atacurilor cocosilor galici. Meciul este unul foarte echilibrat, iar nationala Romaniei face o figura frumoasa in acest meci de deschidere!

UPDATE, ora 22.27: Scapam cu bine de doua lovituri de colt ale Frantei!

UPDATE, ora 22.26: Din nou corner pentru Franta!

UPDATE, ora 22.23: Faza periculaosa pentru Franta, insa asistentul maghiar ridica fanionul!

UPDATE, ora 22.2o: Au trecut 20 de minute din meci. Tricolorii le tin piept francezilor, iar scorul ramane alb!

UPDATE, 22.15: OCAZIE FRANTA! Griezmann rateaza sansa deschiderii de scor!

UPDATE, ora 22.14: Suporterii romani domia pe Stade de France!

UPDATE, ora 22.11: Giroud are prima ocazie pentru Franta, ca urmare a unei lovituri de colt!

UPDATE, ora 22.10: Franta are corner!

UPDATE, ora 22.08: Meci echilibrat pana acum. Ai nostrii tin piept „cocosilor galici”!

UPDATE, ora 22.05: Corner Romaniasi ocazie imensa ROMANIA! Lloris scoate mingea lui Bogdan Stancu!

UPDATE, ora 22.04: Suporterii romani isi incurajeaza echipa. Vocile romanilor se aud pe Stade de France!

Update, ora 22.01: Francezii au primul atac, dar Tatarusanu retine fara probleme.

UPDATE, ora 22.00: INCEPE ROMANIA- FRANTA. Francezii au lovitura de start!

UPDATE, ora 21.58. Iata care sunt cele doua echipe de start!

echipele

UPDATE, ora 21.57: Au fost intonate cele doua imnuri!

romania la euro

UPDATE, ora 21.53: Primele imagini de la ceremonia de deschidere!

eurooo eurooo2

UPDATE, ora 21.50: Va invitam sa conslati aici lista grupelor cu echipele paritcipante la Euro 2016! Euro 2016. Rezultate, clasament, grupe, program meciuri

UPDATE, ORA 21.15. Brigada de arbitri de la Franta – Romania este una din Ungaria! Arbitru de centru: Viktor Kassai. Tusieri: György Ring, Vencel Tóth. Arbtri Aditionali: Tamás Bognar, Ádám Farkas. Arbitru de rezerva: Björn Kuipers. Asistent de rezerva: Sander van Roekel

UPDATE, ora 21.10: Peste 15.000 de suporteri romani sunt prezenti la acest meci!

UPDATE, 21.00: Iata prezentarea adversarelor Romaniei din Grupa A! EURO 2006. Grupa A: Romania, Franta, Elvetia, Albania. Prezentarea echipelor

UPDATE, 20.50: Romania-Franta sta sa inceapa. Ceremonia de deschidere a CE 2016 este aproape de start. Iata echipe probabile pentr confruntarea de vineri, 10 iunie 2016.

Echipe de start

Romania (4-2-3-1): Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat – Pintilii, Hoban – Popa, N. Stanciu, B. Stancu – Fl. Andone

Franta (4-3-3): Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Matuidi, Kante, Pogba – Griezmann, Giroud, Payet

EURO 2016 se deschide oficial astazi cu meciul dintre Romania Franta, incepand cu ora 22.00 in direct la Pro TV. Este pentru prima data cand Romania deschide o competitie UEFA – EURO alaturi de Franta. Emotiile sunt mari pentru echipa natioanala care este perfect constienta ca Franta este marea favorita de la Euro 2016, insa tricolorii nu se dau batuti si promit sa fie cei mai buni in teren.

LIVE TEXT si LIVE SCORES EURO 2016 ROMANIA FRANTA

UPDATE 17:26FRF sustine ca echipa nationala a fost spionala la antrenamente si a depus o plangere la UEFA

UPDATE 16:48 – Tata puiu a declarat intr-o conferinta de presa ca este extrem de onorat ca Romania sa deschida competitia. De asmenea a specificat ca echipa Romaniei cunoaste bine echipa Frantei si isi doreste sa arate pe teren ca avem o echipa competitiva. „Suntem optimisti si speram sa facem o impresie buna”.

UPDATE 15:53 – Echipa Natioanala a Romaniei s-a atrenat in urma cu putin timp pe terenul pe care diseara urmeaza sa joace impotriva Frantei, la deschiderea campionatului European de fotbal.

Fotbalistii Romaniei printre care Denis Alibec si Lucian Sanmartean se antreneaza inaintea meciului cu Franta

Ciprian Tatarusanu alaturi de ceilalti fotbalisti romani in timpul antrenamentului

Valerica Gaman

Fotbalistii Romaniei in frunte cu Cosmin Moti si Lucian Sanmartean se antreneaza inaintea meciului cu Franta

UPDATE 15:51Programul TV Euro 2016 pentru toate meciurile de fotbal din campionatul European.

UPDATE 15:13 – Coletul suspect se pare ca a fost indentificat si nu contine materiale explozive sau care pot dauna. Autoritatile Franceze mentin starea de alerta pe toata durata EURO 2016. Romanii blocati in metrou au fost evacuati.

UPDATE 14:59 – Peste 60.000 de Romani se vor afla pe stadion la meciul de fotbal cu Franta, 15.000 sunt veniti chiar din Romania, iar restul din alte tari.

UPDATE 14:49 – Un colet suspect a fost gasit intr-o statie de metrou, iar in acest moment circulatia in anumite statii este oprita. Un reporter GSP aflat intr-un tren de metrou, a declarat la Antena 3 ca toti calatorii au fost evacuati din statie fara sa li se ofere o explicatie clara. Este de asteptat ca zilele acestea sa fie mult mai multe aletere de atac terorist.

UPDATE 14:47 – Echipele de securitate din Franta au creat 8 filtre de acces in stadion pentru a reduce la zero riscul de atentate.

LIVE SCORES SI LIVE TEXT Romania – Franta la EURO 2016 – SCORUL IN TIMP REAL

Meciul de fotbal dintre Romania si Franta de la Euro 2016 este transmis si de HUFF.ro in format LIVE TEXT si LIVE SCORES, astfel aflii de la noi in timp real care este scorul si ce s-a intamplat pe teren la cel mai asteptat meci EURO 2016 de suporterii romani.

Casele de pariuri din Romania, dar si cele internationale mizeaza pe un scor de 2-0 pentru Franta in defavoarea Romaniei. Pe internet au aparut si o serie de glume pe seama nationalei Romaniei, internautii considerand ca autocarul de transport la echipei poate sta in fata stadionului pe avarii pentru ca oricum echipa nationala nu va sta prea mult in Franta.

De asemenea o serie de oficiali UEFA au fost pusi sa voteze echipele castigatoare si sa estimeze scorul de la meciul de diseara, Romania fiind considerata cea mai slaba echipa de la EURO.

MECIURILE ROMANIEI LA EURO 2016:

Vineri, 10 iunie: ora 22:00 (Paris): Franta – Romania – Grupa A

Miercuri, 15 iunie: ora 19:00 (Paris): Romania – Elveţia – Grupa A

Duminică, 19 iunie: ora 22.00 (Lyon): Romania – Albania – Grupa A

Meciul de fotbal Romania – Franta de la Euro 2016 se vede in direct la televizor si LIVE PE INTERNET

Din cauza datoriilor acumultate de de TVR 1, Romania a riscat sa nu poata transmite la TV meciurile EURO 2016 intrucat EBU a suspendat dreptul TVR de a face acest lucru. Insa o actiune realizata pe ultima suta de metri de Pro TV a facut posibila transmisiunea in direct a celor mai importante meciuri de la EURO 2016. Astfel microbistii pot urmari pe PROTV toate meciurile de fotbal, inclusiv cele in care Romania este pe teren.

Hai Romania la meciul cu Franta

Seteaza-ti si tu fotografia de profil de sustinere a echipei Romaniei in meciul cu Franta de la EURO 2016

Huff.ro isi invita cititorii sa sustina echipa nationala a Romaniei prin setarea unei fotografii de profil cu un mesaj de sutinere a echipei nationale a Romaniei in meciul de fotbal cu Franta, dar si pe toata durata participarii noastre la Euro 2016. Romania a mai participat la Euro 2016 si in anii trecuti, insa pana acum nu a deschis niciodata aceasta competitie. Franta a pus la dispozitie 10 stadioane pe care se vor juca meciurile EURO.