Franta si Islanda se infrunta in ultimul meci din sferturile de finala de la Euro 2016. vezi aici scorul live, rezultatul final si rezumatul video.

Știri

Euro 2016. Franta – Islanda. Live score si Video SCOR 5-2

SCOR Franta Islanda la Euro 2016 – specialistii in sport se asteapta ca Franta sa plece de la Euro si Islanda sa joace marea finala cu Tara Galilor.

Franta – Islanda este meciul care incheie sferturile de finala de la acest Campionat European de Fotbal. Surpriza turneului, Islanda, joaca astazi un meci istoric contra tarii-gazda. Dupa o calificare surprinzatoare in optimi, terminand neinvinsi in grupa F, nordicii au reusit cea mai mare surpriza de pana acum de la Euro 2016, eliminand Anglia, cu scorul de 2-1.

LIVE TEXT FRANTA – ISLANDA SCOR 5-2

UPDATE, 23:50 – Meciul s-a terminat. Franta s-a calificat in SEMIFINALE. VEZI REZUMAT VIDEO FRANTA ISLANDA SCOR 5-2

UPDATE, ora 23:49 – Partida a fost prelungita cu doua minute

UPDATE, ora 23:46 – Franta – Islanda e meciul cu cele mai multe goluri de la acest EURO, 7 la numar pana in acest moment. In Portugalia – Ungaria s-au inscis 6 goluri, scorul fiind 3-3

UPDATE, ora 23:42 – goooooooooool Islanda

UPDATE, ora 23:33 – CARTONAS GALBEN PENTRU UMTITI min 74

euro2016- 2016-07-03 23-33-11-742

UPDATE, ora 23:21 – O noua ocazie a islandezilor in urma unui aut, dar reluarea lui Finnbogasson se duce peste poarta. Schimbare in echipa Frantei: iese Giroud, intra Gignac

UPDATE, ora 23:17 – GOOOL Franta | Giroud inscrie un gol asemanator cu cel marcat in poarta Romaniei. Atacantul francez a reluat cu capul la o faza la care s-a desprins excelent de la sol si a luat prim planul in fata unui fundas islandez si a portarului Halldarsson

UPDATE, ora 23:14 – GOOOOOOOOOOOOOL ISLANDA, SCOR FRANTA- ISLANDA 4-1

UPDATE, ora 23:10 – SCHIMBARE ISLANDA! Iese Arnason, intra Ingason

euro2016- 2016-07-03 23-10-20-826

UPDATE, ora 23:04 – Meciul a inceput, suntem in minutul 47 , Franta detine in continuare controlul. Dubla schimbare la Islanda: au iesit Bodvarsson si Arnason, au intrat Finnbogasson si Ingason

UPDATE, ora 22:46 – MINUTUL 45. gooooooooooooool Franta. GOOOL Franta | Festival de goluri. Griezmann scapa pe contraatac, singur cu portarul, si trimite o scarita peste Halldarsson. Scor Franta Islanda 4-0

UPDATE, ora 22:44 – GOOOOOOOOOOOOOOOLL FRANTA, SCOR 3-0. GOOOL Franta | Payet inscrie pentru 3-0 cu un sut de la marginea careului, dupa ce Griezmann i-a scos perfect mingea. Payet a sutat cu stangul in cross, in plasa laterala a portii lui Halldarsson

UPDATE, ora 22:43 – Centrare inselatoare a lui Sigurdsson din lovitura libera, mingea cade in fata lui Lloris, dar portarul francez reuseste sa prinda

Update, ora 22:40 – Franta rateaza in careu

UPDATE, ora 22:31 – O noua ocazie a Frantei sa marcheze, insa mingea a fost respinsa

UPDATE, ora 22:27 – MINUTUL 24. Ratare fabuloasa a Islandei, la un pas sa schimbe scorul. Bodvarsson a trimis peste poarta

UPDATE, ora 22:20 – Corner pentru Franta in minutul 18. Gooooooooooool Franta. SCOR Franta Islanda 2-0. Golul a fost dat de jucatorul Paul Pogba

UPDATE, ora 22:19 – Francezii savureaza deja avansul fata de Islanda.

UPDATE, ora 22:18 – Islanda incepe atacul dupa golul primit, echipa islandeza faulteaza destul de mult fiind celebri pentru acest stil de joc

UPDATE, ora 22:14 – GOOOL Franta | Giroud deschide scorul la cea de-a doua atingere de balon, dupa o pasa geniala peste intreaga aparare a Islandei. Matuidi a pasat genial, iar Giroud l-a executat pe Halldarsson cu un sut din unghi

UPDATE, ora 22:13 – Bjarnasson, autorul primului gol al Islandei la acest EURO, cel din meciul cu Portugalia, suteaza de la 20 de metri, insa nu loveste foarte bine si mingea trece pe langa poarta lui Hugo Lloris. MINUTUL 9

UPDATE, ora 22:09 – Francezii leaga bine un atac, iar mingea ajunge la Payet, care suteaza din prima de la 18 metri. Halldarsson prinde in doi timpi

UPDATE, ora 22:05 – MINUTUL trei deschide atacul Islandei spre poarta Frantei, Sigurdsson a sutat din interiorul careului, dar Lloris a prins

UPDATE, ora 22:02 – Meciul a inceput.

Update, ora 21:54 – Transmisia LIVE a inceput. Se intoneaza imnurile celor doua tari.

euro2016- 2016-07-03 21-57-43-823

UPDATE, ora 21:27 – Meciul este albitrat de Bjorn Kuipers si se joaca pe stadionul Stade de France alaturi de 80.000 de spectatori. Adil Rami si N’Golo Kante din lotul Frantei sunt suspendati si nu vor fi in aceasta seara pe teren. Islanda nu a invins niciodata Franta, insa nici Tara Galilor nu avea prea multe sanse si a reusit sa bata o echipa buna precum Belgia.

UPDATE, ora 21:25 – Echipele oficiale de start la meciul Franta – Islanda, care va fi scorul?

22-00-live-la-protv-franta-islanda-pogba-payet-si-griezmann-ii-ataca-pe-vikingii-skulason-si-arnason-echipele

UPDATE, ora 21:18 – Meciul Franta Islanda este transmis de Pro TV, incepand cu ora 22.00 si este LIVE pe Huff.ro.

De cealalta parte, Franta este obligata sa castige acest meci, pentru a ajunge intr-o semifinala extrem de interesanta, contra campioanei mondiale Germania, care a trecut la penalty-uri de Italia. Franta a eliminat Irlanda in optimi, scor 2-1, dupa ce a ajuns in fazele eliminatorii de pe primul loc dintr-o grupa cu Romania, Albania si Elvetia.

Islanda nu a invins niciodata Franta, „cocosii galici” castigand 8 din 11 partide, iar restul finalizandu-se cu rezultat de egalitate.

Lotul Frantei la Euro 2016

Portari: Benoit Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham) y Steve Mandanda (O.M.).

Fundasi: Patrice Evra (Juventus), Christophe Jallet (O.Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal), Bacary Sagna (Manchester City), Eliaquim Mangala (Manchester City), Samuel Umtiti (O.Lyon), Raphael Varane (Real Madrid), Lucas Digne (AS Roma).

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Crystal Palace), Morgan Schneiderlin (Manchester United), N’Golo Kante (Leicester), Blaise Matuidi (PSG), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle).

Atacanti: Kingsley Coman (Bayern Munchen), Andre-Pierre Gignac (Tigres), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Anthony Martial (Manchester United), Dimitri Payet (West Ham).

Selectioner: Didier Deschamps

Lotul Islandei la Euro 2016

Portari: Hannes Halldórsson (Bodø/Glimt), Ögmundur Kristinsson (Hammarby), Ingvar Jónsson (Sandefjord).

Fundasi: Ari Skúlason (OB), Hordur Magnússon (Cesena), Hjörtur Hermannsson (PSV Eindhoven), Ragnar Sigurdsson (Krasnodar), Kári Árnason (Malmö), Sverrir Ingi Ingason (Lokeren), Birkir Sævarsson (Hammarby), Haukur Heidar Hauksson (AIK).

Mijlocasi: Emil Hallfredsson (Udinese), Gylfi Sigurdsson (Swansea), Aron Gunnarsson (Cardiff), Theódór Elmar Bjarnason (AGF), Arnór Ingvi Traustason (Norrköping), Birkir Bjarnason (Basel), Johann Gudmundsson (Charlton), Eidur Gudjohnsen (Molde), Rúnar Már Sigurjónsson (Sundsvall).

Atacanti: Kolbeinn Sigthórsson (Nantes), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jón Dadi Bödvarsson (Kaiserslautern).

Selectioneri: Heimir Hallgrímsson si Lars Lagerbäck

Franta Islanda. Echipe probabile

Franta: Lloris – Sagna, Mangala, Koscienly, Evra – Matuidi, Sissoko, Pogba – Griezmann, Giroud, Payet

Islanda: Halldorsson – Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason – Sigthorsson, Bodvarsson.

Arbitrul olandez Björn Kuipers va conduce partida dintre Franta si Islanda.

Meciul dintre Franta si Islanda se disputa duminica, 3 iulie, de la ora 22.00 si va fi televizat de Pro TV si Dolce Sport.Huff.ro va va prezenta video cele mai importante faze precum si rezumatul meciului si va tine la curent cu scorul live.

REZUMAT VIDEO FRANTA – ISLANDA EURO 2016

La doar 5 minute dupa incheierea partidei Huff.ro iti ofera rezumatul video al meciului Franta – Islanda.