Portugalia - Tara Galilor SCOR 0-0 SEMIFINALA EURO 2016

Portugalia – Tara Galilor SCOR 2-0. Portugalia in FINALA EURO 2016

Seminfalele EURO 2016 Portugalia – Tara Galilor incep astazi cu un meci asteptat de intreaga EUROPA.

UPDATE: FINALA EURO 2016 se joaca intre PORTUGALIA – FRANTA.

LIVE TEXT PORTUGALIA – TARA GALILOR SCOR 2-0

STIRI DESPRE SUBIECT

Germania – Franta EURO 2016 a doua semifinala. Iata istoria si parcusul celor doua echipe

FINALA EURO 2016 Portugalia s-a calificat cu scorul de 2-0

Rezumat video Portugalia – Tara Galilor EURO 2016

UPDATE 23:49 – MECIUL s-a terminat scorul Portugalia Tara Galilor este de 2-0. Portugalia intra in FINALA EURO 2016 si va juca cu cea care va castiga maine. Portugalia se califica pentru a doua oara in istoria sa in finala EURO

UPDATE ora 23:46 – Meciul a fost prelungit cu 3 minute

UPDATE 23:44 – GALBEN pentru Bale dupa ce l-a lovit in figura pe un coleg de la Portugalia

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 23-44-10-956

UPDATE 23:42 – Intra Quaresma, iese Nani din echipa Portugaliei.

UPDATE 23:34 – Ratare Portugalia chiar in poarta Galezilor

UPDATE 23:29 – IESE Renato Sanches intra Andre Gomes

UPDATE 23:28 GALBEN Cristiano Ronaldo

UPDATE 23:27 – CARTONAS GALBEN pentru Bruno Alves

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 23-27-05-255

UPDATE 23:19 – min 63 SCHIMBARE TARA GALILOR iese Robson-Ka si intra  Simon Church

UPDATE 23:17 – JAMES CHESTER Cartonas Galben

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 23-17-42-201

UPDATE, ora 23:10 – In mai putin de doua minute de la primul gol, Portugalia a inscris din nou. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL PORTUGALIA! Nani deviaza in poarta un sut trimis de Ronaldo din afara careului!

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 23-10-26-670

UPDATE 23:06 – GOOOOOOOOOOL CRISTIANO RONALDO, scorul Portugalia – Tara Galilor 1-0
Ronaldo l-a egalat pe Platini in topul marcatorilor de la EURO

UPDATE 23:04 – Lovitura libera pentru Portugalia

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 23-03-51-821

UPDATE 23:00 – Transmisiunea LIVE a revenit. FLUIER de Start

UPDATE 22:45 – Cap Ronaldo peste poarta! Cea mai importanta faza de gol al portughezilor! MECIUL ESTE IN PAUZA.

UPDATE 22:43 – RATARE PORTUGALIA – CORNER

UPDATE 22:40 – Imaginile serii

UPDATE 22:26 OCAZIE TARA GALILOR! Robson-Kanu a centrat in fata portii pentru King, insa realuarea acestuia cu capul a fost deviata in corner de Fonte. Dupa un prim sfert de ora in care Portugalia a dominat, galezii au inceput sa-si arate coltii

UPDATE 22:23 – Corner pentru Portugalia, dar rateaza

UPDATE, 22:22 – MIN 22 sut pe centrul portii portughezilor, insa Tara Galilor rateaza

UPDATE 22:15 – Min 15: Joao Mario ia o acțiune pe cont propriu, driblează un adversar, pătrunde în careu și încearcă un șut centrare către colțul lung. Mingea trece însă pe lângă poarta galezilor

UPDATE 22:07 – In minutul 7 Tara Galilor arata ca isi merita prezenta in semifinale, joaca extrem de bine. Cartonas Galben pentru Joe Allen

UPDATE 22:06 – Atmosfera de milioane pe Stade de France

UPDATE 22:03 – Ronaldo a fost faultat

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 22-03-00-216

UPDATE 22:01 – Sunt foarte multe pareri care considera ca nationala Portugaliei este nedrept prezenta la EURO pentru ca nu a castigat niciun meci

UPDATE 22:00 – Meciul a inceput

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-58-44-169 euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-59-07-265 euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-59-21-880

UPDATE 21:53 – Jucatorii se pregatesc sa intre pe teren in imagini puteti vedea selectionatii Portugaliei si Tarii Galilor. Se intoneaza imnurile celor doua tari.

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-53-13-651 euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-53-15-137 euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-53-20-943 euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-53-23-781

UPDATE, ora 21:51 – Transmisia LIVE a inceput

euro-2016-portugalia-tara-galilor 2016-07-06 21-50-56-851

UPDATE, 21:45 – Echipele de start pentru Tara Galilor si Portugalia sunt:
22:00 LIVE la ProTV: Portugalia - Tara Galilor, PRIMA SEMIFINALA de la EURO. Echipele de start cu Bale si Ronaldo titulari

UPDATE 21:44 – Meciul incepe la ora 22.00 si este transmis la tv de Pro TV si Dolce Sport

UPDATE 20:58: Intreaga lume asteapta meciul Portugalia Tara Galilor, ESPN a realizat o comparatie intre cele doua staruri de la Real Madrid.

UPDATE: Printul Wiliam a transmis o scrisoare de sustinere a echipei din Tara Galilor in meciul din seara aceasta cu Porgualia.

Portugalia nu a castigat niciun meci pe tot parcusul EURO 2016, singurele victorii le-a avut in minutele de prelungiri.

Tara Galilor a fost marea surpriza de la campionatul european, reusind sa se califice si sa ajunga pana in semifinale. Foarte multi suporteri de la toate echipele apreciaza evolutia acestei echipe si spera sa elimine Portugalia in aceasta seara.

ECHIPE DE PROBABILE semifinala EURO 2016 Portugalia – Tara Galilor

Portugalia: Rui Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Pereira – Joao Mario, R. Sanches, Silva – Nani, Cr. Ronaldo

Tara Galilor: Hennessey – Gunter, Collins, Williams, Chester, Taylor – King, Allen, Ledley – Bale, Robson-Kanu

EURO 2016: Scrisoarea Printului Willian pentru Tara Galilor

„Felicitari pentru calificarea in semifinale si pentru parcursul mai bun decat al Angliei de pana acum.

Am fost extrem de inspirat de performanta voastra la Campionatul European. Unitatea aratata, pasiunea si increderea aratata de intreaga echipa a fost de neegalat la acest turneu final.

Maine puteti intra pe teren stiind ca ati bucurat deja o multime de fani, ca ati castigat mii si mii de noi sustinatori si ca ati adus fericire pentru cateva milioane de microbisti loiali care va sustineau deja.

Printul Harry si cu mine vom urmari meciul si va vom sustine. Celebram succesul vostru si sper ca parcursul vostru sa continue si in finala.

Mult succes impotriva Portugaliei”, a scris Printul William.