Euro 2016: Tara Galilor - Belgia, Live Score si Video

Știri

Euro 2016: Tara Galilor – Belgia Live Score SCOR 3-1

Tara Galilor Belgia SCOR 3-1 la Euro 2016

Belgia si Tara Galilor joaca vineri, 1 iulie, de la ora 22.00, in cel de-al doilea sfert de la Euro 2016. Echipa lui Eden Hazard a avut o misiune usoara in optimi, reusind scorul Europeanului, 4-0 cu Ungaria. In grupe, belgienii au fost invinsi de Italia si au fost victoriosi cu Irlanda si Suedia, clasandu-se pe locul al doilea.

LIVE EURO 2016 Tara Galilor – Belgia SCOR 3-1

UPDATE: REZUMAT VIDEO Tara Galilor – Belgia SCOR 3-1

UPDATE, ora 23:50 – Meciul s-a terminat cu scorul de 3-1

UPDATE, ora 23:42 – GOL TARA GALILOR. GOOOOOL!!! Galezii dau lovitura de gratie dupa ce Vokes inscrie cu capul din 10 metri dupa o centrare de pe dreapta. Faza simpla si de manual a galezilor. Vokes era singurul galez in careul belgian.

UPDATE, ora 23:37 – Iese Robson-Kanu, autorul golului doi, intra Vokes.

UPDATE, ora 23:34 – GALBEN pentru Ramsey

UPDATE, ora 23:30 – Ratare incredibila a Belgiei. Fellaini e aproape de egalare dupa ce castiga un duel cu Chester in 6 metri dar trimite cu capul putin pe langa poarta!

UPDATE, ora 23:17 – CARTONAS GALBEN Fellaini

MINUTUL 55 UPDATE, ora 23:11 – GOL TARA GALILOR. GOOOOOL!!! Robson-Kanu face o faza GENIALA in mijlocul careului, marcand dupa o intoarcere cu calcaiul fabuloasa!!!

UPDATE, ora 23:09 – MIN 52 Williams RESPINGE din fata lui Lukaku

UPDATE, ora 23:04 – O prima ocazie din repriza a doua. Lukaku reia din 6 metri pe langa poarta, mingea a fost lovita gresit de atacantul Belgiei!

UPDATE, ORA 23:02 – Meciul a inceput

UPDATE, ora 22:47 – SCOR TARA GALILOR BELGIA LA PAUZA 1-1

UPDATE, ora 22:45 – In minutul 42 Ramsey suteaza de la 25 de metri, insa mingea a ajuns pe langa poarta

UPDATE, ora 22:40 – In minutul 38 dupa egalul celor din Tara Galilor meciul este echilibrat

UPDATE, ora 22:32 – GOOOOOOOOOOOOOL Tara Galilor SCOR 1-1 cu BELGIA IN MIN 32  GOLUL A FOST DAT DE  Williams

UPDATE, ora 22:28 – MIN 26 – Ocazie uriasa pentru galezi, Taylor suteaza din 10 metri, Courtois scoata FORMIDABIL!

UPDATE, ora 22:28 – GALBEN pentru Gunter

UPDATE, ora 22:26 – RATARE TARA GALILOR

UPDATE, ora 22:18 – GALBEN PENTRU Chester MIN 18

UPDATE, ora 22:14 – GOL BELGIA, scor Tara Galilor Belgia 0-1

UPDATE, ora 22:11 – Galezii incearca sa dea replica dupa ocaziile Belgiei, Robson-Kanu reia cu capul mult peste poarta, din careu.

UPDATE, ORA 22:08 – min 8 Lukaku rateaza

UPDATE, ora 22:07 – BELGIA RATEAZA 3 MARI OCAZII toate au fost in aceeasi faza

UPDATE, ora 22:08 – Echipele de start

Tara Galilor 0-0 Belgia, acum pe ProTV. Bale si Ramsey contra lui Hazard si De Bruyne. Vezi echipele de start

UPDATE, ORA 22:06 – MINUTUL 4,  cartonas galben Davies

UPDATE, ora 22:03 – Meciul a inceput de 2 minute, Belgia a inceput atacul

UPDATE, ora 21:57 – Meciul dintre Tara Galilor si Belgia a inceput si este transmis de  Pro TV

De cealalta parte, Tara Galilor se numara printre surprizele CE 2016. Dupa o victorie in meciul de debut cu Slovacia, trupa lui Gareth Bale a pierdut la limita meciul cu Anglia, insa a reusit o victorie la scor de neprezentare cu Rusia. In sferturi, galezii au invins Irlanda de Nord printr-un autogol.

Statistica partidelor dintre cele doua echipe nationale este foarte stransa. In 12 meciuri, Belgia s-a impus de 5 ori, Tara Galilor de patru, iar trei dispute s-au terminat cu rezultat de egalitate. Britanicii au golaverajul de partea lor, 17-16.

Lotul Tarii Galilor la Euro 2016

Portari: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Daniel Ward (Liverpool). Owain Fon Williams (Inverness).

Fundasi: Chris Gunter (Reading), James Chester (West Brom), Ashley Williams (Swansea), Ben Davies (Tottenham), Neil Taylor (Swansea), James Collins (West Ham), Jazz Richards (Fulham).

Mijlocasi: Joe Allen (Liverpool), Joe Ledley (Crystal Palace), Aaron Ramsey (Arsenal), Andy King (Leicester), David Edwards (Wolverhampton), Jonny Williams (Crystal Palace), David Vaughan (Nottingham Forest), George Williams (Fulham).

Atacanti: Gareth Bale (Real Madrid), Hal Robson-Kanu (Reading), Sam Vokes (Burnley), Simon Church (MK Dons), David Cotterill (Birmingham).

Selectioner: Chris Coleman

Lotul Belgiei la Euro 2016

Portari: Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Jean-Francois Gillet (Mechelen).

Fundasi: Toby Alderweireld (Tottenham), Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jason Denayer (Manchester City), Jordan Lukaku (Oostende), Thomas Meunier (Club Brugges), Laurent Ciman (Montreal Impact), Christian Kabasele (Genk).

Mijlocasi: Mousa Dembele (Tottenham), Radja Nainggolan (AS Roma), Marouane Fellaini (Manchester United), Axel Witsel (Zenit St Petersburg), Eden Hazard (Chelsea), Kevin De Bruyne (Manchester City), Dries Mertens (Napoli), Yannick Carrasco (Atletico Madrid).

Atacanti: Mitchy Batshuayi (Marseille), Romelu Lukaku (Everton), Christian Benteke (Liverpool), Divock Origi (Liverpool).

Selectioner: Marc Wilmots

Tara Galilor Belgia. Echipe Probabile

Tara Galilor: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor – Allen, Ledley, Ramsey – Bale, R. Kanu.

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Kabasele, Verthongen – Nainggolan, Witsel – Carrasco, De Bruyne, Hazard – Lukaku

Partida va fi arbitrata de centralul Damir Skomina din Slovenia.

Tara Galilor – Belgia se disputa pe Stade Pierre-Mauroy – Lille, iar meciul va fi televizat de Pro TV si DolceSport 1. Huff.ro va va tine la curent cu scorul live si va prezenta video cele mai importante faze si rezumatul.