Rezumatul meciului Astra - Viktoria Plzen din Europa League, de pe 3 noiembrie 2016, încheiat cu rezultatul final de 1-1.

Rezumat Astra – Plzen, rezultat final 1-1 VIDEO

Rezumat Astra Plzen. Astra Giurgiu a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Viktoria Plzen din grupa E a Europa League.

Alexandru Stan a deschis scorul pentru echipa lui Șumudică în minutul 19, iar cehii au egalat prin Krmencik în minutul 25. Același Krmencik a trimis în bara transversală în minutul 76.

În urma acestui rezultat, Astra rămâne pe locul trei în grupă cu patru puncte. Plzen este ultima, cu 3 puncte. AS Roma ocupă primul loc după victoria cu Austria Viena (scor 2-4), cu opt puncte, iar austriecii sunt pe 2, cu cinci puncte.

Vezi aici desfășurarea live text a meciului!

Echipe de start

Astra: Lung – Săpunaru, Geraldo Alves, Oros – Al. Stan, Boubacar, Seto, Lovin, J. Morais – Teixeira – Budescu

Viktoria Plzen: Kozacik – Reznik, Hejda, Hubnik, Mateju – Hromada, Hrosovsky – Petrzela, Kace, Kovarik – Krmencik

Rezumat Astra Plzen, scor final 1-1