Sport

UCL: Atletico Madrid – Bayern Munchen SCOR 1-0 LIVE TEXT

Etapa a doua din Champions League continuă azi de la ora 21:45 cu meciurile: Borussia Monchengladbach – Barcelona, Celtic Glasgow – Manchester City, Ludogoreț Razgrad – PSG, Arsenal – FC Basel, Beșiktaș – Dinamo Kiev, Napoli – Benfica, Rostov – PSV, Atletico Madrid – Bayern Munchen, acesta din urmă fiind transmis live de Huff.ro.

Atletico Madrid – Bayern Munchen SCOR 1-0

UPDATE 23:38: Meciul se încheie după 95 de minute cu scorul de 1 la 0 pentru Atletico Madrid. A fost un meci intens, în prima parte am văzut mai multe faze de construcție din partea celor de la Atletico, iar în a doua parte Bayern a încercat să aducă golul egalizator însă nu a reușit sa treacă de defensiva lui Atletico. Aceștia din urmă nu au mai avut multe contrcuții de atac în a doua repriză, au profitat de neatențiile nemților și au reușit multe faze de contraatac.

UPDATE 23:34: Schimbare Atletico: iese Griezmann, intră Partey.

UPDATE 23:33: S-au anunțat 5 minute de prelungiri.

UPDATE 23:25: Griezmann ratează penalty în minutul 83!

UPDATE 23:24: PENALTY pentru Atletico, după un fault comis de Vidal.

UPDATE 23:23: Șutează Roben puțin pe lângă poarta lui Atletico.

UPDATE 23:20: Schimbare la Atletico în minutul 78: iese Torres și intră Gaitan.

UPDATE 23:19: Lovitură de cap a lui Lewandowski din pasa lui Alonso, însă mingea nu intră în poarta lui Atletico.

UPDATE 23:15: Pasa lui Torres ajunge la Griezmann care trimite balonul peste poartă.

14518811_10207484107124138_1076341530_n

UPDATE 23:14: Schimbare la Atletico în minutul 70: iese Carrasco, marcatorul golului și intră Gameiro.

UPDATE 23:09: Ocazie pentru Atletico, șutează Carrasco însă apară Neuer.

UPDATE 23:08: Ultima schimbare pentru Bayern: iese Thiago și intră Kimmich.

UPDATE 23:04: A doua schimbare la Bayern: iese Boateng și intră Hummels.

UPDATE 23:01: Prima schimbare la Bayern: iese Muller și intră Roben.

UPDATE 23:00: Două lovituri de colț consecutive pentru Atletico Madrid.

UPDATE 22:58: Minutul 55, Bayern ajunge totuși langă poarta lui Atletico, mingea este respinsă însă în corner și apoi faza se încheie.

UPDATE 22:56: Bayern pare să că nu reușește să construiască lângă careul lui Atletico.

UPDATE 22:52: Lovitură liberă pentru Bayern, mingea se respinge în corner, însă apoi Muller nu reușește să atingă spațiul porții.

UPDATE 22:47: Meciul a reînceput! Așteptăm același fotbal de calitate ca și în prima repriză.

UPDATE 22:32: Pauză pe stadionul Calderon. Scor la pauză Atletico Madrid – Bayern Munchen  1-0.

UPDATE 22:26: Cartonaș galben pentru Boateng în minutul 39. Atletico are lovitură liberă, însă faza se incheie cu un fault în atac.

UPDATE 22:25: Ribery ratează poarta în minutul 38.

UPDATE 22:21: GOL Atletico înscris în minutul 34!:

UPDATE 22:19: Minutul 32, cartonaș galben pentru Thiago, imediat Atletico a plecat în contraatac și Torres trimite mingea în plasa laterală, a alunecat în timpul șutului.

UPDATE 22:14: Minutul 27, ocazie și pentru Bayern, însă mingea ajunge direct în brațele portarului Oblak.

UPDATE 22:12: Minutul 25, Lahm primește cartonaș galben.

UPDATE 22:08: Atletico are o ocazie uriașă prin Torres care ratează cu poarta în față și trimite balonul în bară.

UPDATE 22:05: Ocazie pentru Atletico prin Carrasco, respinge portarul lui Bayern.

UPDATE: 22:01: Cartonaș galben pentru Saul Niguez, minutul 15.

atletico-madrid-bayern-munchen-scor-3

UPDATE 22:00: Voleu Thomas Muller, o ocazie mare la poarta lui Atletico, a respins portarul.

UPDATE 21:58: Minutul 11, ocazie a lui Torres, din păcate nu a putut șuta pe spațiul porții.

UPDATE 21:53: Minutul 7 al partidei, se joacă la mijlocul terenului, echipele se luptă pentru fiecare minge, până acum nu au fost șuturi pe poartă, se joacă la viteză maximă.

UPDATE 21:45: A început partida dintre Atletico Madrid și Bayern Munchen, pe stadionul Calderon din Madrid!

UPDATE: Meciul va începe la ora 21:45, se poate vedea pe postul Tv Dolce Sport, iar Huff.ro vă ține la curent cu cele mai importante momente.

Cel mai așteptat meci de azi este cel între Atletico Madrid și Bayern Munchen. Celedouă formații se întâlnesc azi după doar cinci luni după ce Atletico a câștigat mult discutata semifinală cu Bayern în sezonul trecut.

Este și o dispută a antrenorilor Diego Simeone și Carlo Ancelotti, care a pierdut finala din 2014 în fața lui Simeone, atunci când Ateltico e pierdut în fața lui Real Madrid antrenat pe vremea aceea de Ancelotti.

Atletico a câștigat până acum în fața lui  PSV Eindhoven cu scorul de 1 – 0în timp ce Bayern a câștigat cu 5 – 0 în fața echipei FC Rostov.

În acest sezon din campionatele interne, Atletico are șapte meciuri fără înfrângere, patru dintre ele fiind câștigate, în timp ce Bayern vine din campionatul intern cu opt victorii consecutive.

Atletico Madrid – Bayern Munchen. Echipele probabile de start:

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Savić, Godín, Filipe Luís; Koke, Ñíguez, Gabi, Carrasco; Griezmann, Torres.

Bayern Munchen: Neuer; Lahm, Boateng, Martínez, Alaba; Vidal, Alonso, Thiago; Müller, Lewandowski, Ribéry.

echipele-de-start

Diego Simeone declara înaintea meciului de azi că va fi un meci greu pentru echipa sa pentru că ambele echipe sunt puternice în atac și vor avea puțin spațu de manevră în teren. Fernando Torres este un jucător important în asemenea meciuri pentru că este genul de jucător care se poate strecura în orice breșă a adversarilor.

„Îl respect foarte mult pe Ancelotti ca și persoană și pentru rezultatele pe care le-a obținut. L-am cunoscut ca și jucător și are un caracter extrem de calm. Oamenii trăiesc meciurile fiecare în felul lor și asta facem și noi”.

Carlo Ancelotti a declarat că meciurile împotriva lui Atletico sunt întotdeuna dificile și că va fi un meci greu pentru ca adversarii sunt mereu foarte bine organzați.

„Însă noi suntem într-o formă foarte bună și trebuie să arătăm asta. Toată lumea știe stilul de joc al echipei Atletico Madrid, e o echipă în formă în această competiție. În acest moment în fotbal se joacă direct și la țintă. Secretul este în păstrarea posesiei mingii cât mai mult timp.  Posesia este importantă pentru că îți dă șansa să controlezi jocul”.

„Este mereu o plăcere să mă întorc la Madrid, dar nu e grozav să te întorci pe Calderon. Va fi un meci extraordinar!”, mai spune Ancelotti.