Brazilia - Costa Rica, scor live - Video online CM 2018

Brazilia – Costa Rica, scor final 2-0 – Rezumat video. Rezultat CM 2018

Brazilia Costa Rica scor final 2-0. Brazilia s-a impus greu în fața unei echipe ambițioase din Costa Rica, cu două goluri în prelungiri.

Ca urmare a acestui rezultat, Brazilia acumulează 4 puncte. Elveția, care are un punct, și Serbia care are 3, vor juca în această seară. Costa Rica nu a acumulat niciun punct în 2 meciuri. Vezi rezumatul partidei mai jos.

Minutul 90+7: Gol Brazilia! Gol Neymar! Decarul brazilian trimite mingea în poarta goală, după o acțiune a lui Costa. Scor final Brazilia vs. Costa Rica 2-0

Minutul 90+4: Ratare mare a lui Firmino din șapte metri!

Minutul 90+1: Gol Brazilia! Gol Coutinho! Jesus îi șează perfect mingea jucătorului Barcelonei, care marchează din opt metri și își salvează echipa de la un rezultat rușinos.

Minutul 86: Șut al lui Casemiro de la peste 20 de metri la firul ierbii, dar Navas prinde cu siguranță.

Minutul 85: Tejeda îl înlocuiește pe Guzman (Costa Rica).

Minutul 81: Costa Rica a făcut pasul în spate, iar Brazilia crește presiunea. Ne așteaptă un final tensionat de meci.

Minutul 78: Arbitrul acordă inițial penalty pentru Brazilia la o intervenție asupra lui Neymar. După arbitrajul video, centralul Kuipers a renunțat la decizie. Premieră la acest mondial.

Minutul 73: Ocazie Brazilia! Neymar șutează bine din marginea careului de 16 metri, dar mingea se scurge, pe lângă poartă.

Minutul 68: Firmino intră în locul lui Paulinho

Minutul 58: Philippe Coutinho (Brazilia) primește o pasă precisă în careu și șutează. Mingea se duce spre centrul porții, dar Keylor Navas își arată calitățile și intervine senzațional.

Minutul 56: Keylor Navas reuşeşte o intervenție fantastică la șutul trimis de Neymar (Brazilia) după ce a primit o pasă decisivă care a trecut de fundaşi. Şutul se duce sub bara transversală, dar portarul plonjează superb pentru a opri mingea.

Minutul 54: Urena a fost schimbat de Bolanos

Update: A inceput a doua repriza. Willian a fost înlocuit de Costa

Pauză la Sankt Petersburg: Scor alb, la capătul unei prime reprize slabe a Braziliei.

Minutul 41: Șut bun al lui Marcelo, dar Navas reține. A fost primul șut al Selecao pe spațiul porții adverse.

Minutul 40: Brazilienii cer 11 metri la un duel în careu dintre Casemiro și un fundaș costarican.

Minutul 27: Neymar (Brazilia) driblează în careu dar Keylor Navas este destul de rapid să iasa din poarta și să-l oprescă.

Minutul 25: Gol anulat Brazilia! Jesus marchează, dar se afla în ofsaid mare, iar arbitrul nu a validat reușita.

Minutul 23: Joc foarte slab făcut de brazilieni până acum, care nu reușesc să își creeze ocazii. Adversarii lor stau bine în teren și nu au făcut erori defensive.

Minutul 13: Ocazie Costa Rica! Borges, găsit excelent în careu, șutează defectuos din poziție ideală, după un atac purtat bine de Bryan Ruiz.

Minutul 10: Acest început de partidă nu a fost unul spectaculos. Momentan, jucătorii din Costa Rica reușeșc să-i țină la distanță pe brazilieni, care nu au avut nicio șansă importantă de gol.

Minutul 2: Un prim șut către poarta lui Keylor Navas! Coutinho a trimis, însă, peste poartă.

Update: A început meciul cu lovitura de start a celor din Costa Rica. Partida se dispută pe stadionul din Sankt Petersburg, arenă care a costat peste 1 miliard de euro.

Știre inițială

Brazilienii au făcut doar egal cu Elveția primul lor meci la Cupa Mondială. Vedetele multiplei campioane a lumii nu au făcut un meci grozav în fața unei echipe foarte bine organizate, iar fanii nu au fost mulțumiți de rezultat.

Cotată cu prima șansă la câștigarea acestui turneu final, Brazilia este obligată să învingă azi Costa Rica, alt rezultat decât victoria fiind greu de digerat de fanaticii fani ai sud-americanilor.

Costa Rica pare a fi o victimă sigură în acest duel. Naționala lui Keylor Navas a jucat slab în fața Serbiei și a pierdut cu scorul de 1-0.

Vezi și: Costa Rica – Serbia, scor final 0-1. Rezumat video

Vezi și: Brazilia – Elveţia, scor final 1-1 – Rezumat VIDEO Grupa E a CM 2018

Cele două echipe să-au înfrunta de zece ori, Brazilia obţinând nouă victorii, ultima confruntare, desfăşurată în septembrie 2015, revenind Selecao cu 1-0.

Singurul succes al costaricanilor datează din 1960, de la Campionatele Panamericane (3-0). În cele două dueluri de la Cupa Mondială, Selecao s-a impus cu 1-0 (1990) şi 5-2 (2002).

Brazilia Costa Rica scor live: Echipe de start

Brazilia: 1. Alisson Becker – 22. Fagner, 2. Thiago Silva (căpitan), 3. Miranda, 12. Marcelo – 15. Paulinho, 5. Casemiro, 11. Philippe Coutinho – 19. Willian, 9. Gabriel Jesus, 10. Neymar. Selecţioner: Tite.

Rezerve: 16. Cassio Ramos, 23. Ederson – 4. Pedro Geromel, 6. Filipe Luis, 13. Marquinhos, 17. Fernandinho, 18. Fred, 7. Douglas Costa, 8. Renato Augusto, 21. Taison, 20. Roberto Firmino.

Costa Rica: 1. Keylor Navas – 6. Oscar Duarte, 3. Giancarlo Gonzalez, 2. Johnny Acosta – 16. Cristian Gamboa, 5. Celso Borges, 20. David Guzman, 8. Bryan Oviedo – 10. Bryan Ruiz (căpitan), 11. Johan Venegas – 21. Marcos Urena. Selecţioner: Oscar Ramirez.

Rezerve: 18. Patrick Pemberton, 23. Leonel Moreira – 4. Ian Smith, 19. Kendall Waston, 22. Kenner Gutierrez, 15. Francisco Calvo, 7. Christian Bolanos, 13. Rodney Wallace, 14. Randall Azofeifa, 9. Daniel Colindres, 17. Yeltsin Tejeda, 12. Joel Campbell.

Arbitru: Bjorn Kuipers; arbitri asistenţi: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (toţi din Olanda); arbitru de rezervă: Damir Skomina (Slovenia); arbitru asistent de rezervă: Jure Praprotnik (Slovenia)

Arbitru video: Danny Makkelie (Olanda); arbitri asistenţi video: Joe Fletcher (Canada), Artur Dias (Portugalia), Mark Geiger (SUA)

Meciul Brazilia – Costa Rica este televizat de TVR 1 și TVR HD de la ora 15.00. Partida poate fi urmărită live online streaming pe tvrplus.ro.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al meciului și vă oferă cele mai importante faze în format video, precum și rezumatul partidei.