Rezumat VIDEO! AS Roma vs Livepool - Scor și rezultat final 4-2

Rezumat VIDEO! AS Roma vs Liverpool – Scor și rezultat final 4-2

Rezumat video As Roma – Liverpool SCOR 4-2. Lupta pentru marea calificare și spălarea rușinii din meciul tur.

AS Roma a atacat masiv poarta lui Liverpool, însă ratările au fost multe și dureroase pentru italieni Meciul As Roma VS Liverpool a fost LIVE text și LIVE video pe Huff.ro.

Rezumat video As Roma VS Liverpool Scor 4-2

AS Roma – Liverpool se termină 4-2, iar italienii ratează calificarea în finală. Elevii lui Di Francesco mai aveau nevoie de un gol pentru a egala scorul din manșa tur, dar arbitrul a fluierat finalul după golul de 4-2, marcat din penalty de Nainggolan.

Astfel, belgianul s-a ținut de cuvânt după ce i-a promis antrenorului că va marca de cel puțin două ori. Vezi rezumatul video și text aici.

Min. 90 – Penalty!!! Roma înscrie în minutul 90, dar nu e suficient pentru AS Roma. Liverpool se întra în finala UCL.

As Roma încearcă să recupereze în ultimele minute din meci și înscrie în poarta Liverpool în minutul 86.

Echipele oficiale de start:

Roma: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini, De Rossi, Nainggolan – Schick, Dzeko, El Shaarawy

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Henderson, Milner, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane

Stire initiala

AS Roma a făcut meciul sezonului din Liga Campionilor, în sferturi, pe Olimpico, învingând Barcelona cu 3-0 și eliminând-o pe noua campioană a Spaniei.

3-0 este exact scorul de care capitolinii au nevoie și de această dată pentru a-și asigura calificarea în finala UCL.

Gruparea din capitala Italiei a prins un meci slab pe Anfield, iar Liverpool s-a impus fără probleme. Cu Mohamed Salah în formă mare, cormoranii au marcat cinci goluri și mai puteau înscrie.

Vezi și: Rezumatul video al meciului din tur, scor 5-2

Ultimele minute au arătat o altă față a partidei, iar romanii au marcat de 2 ori, profitând și de faptul că Jurgen Klopp a scos „piesele grele” de pe teren.

De altfel, presa din Anglia aduce o vește șoc din interiorul clubului britanic. Publicațiile din UK scriu că Jurgen Klopp și Zeljko Buvac, antrenor secund la Liverpool și omul de încredere al antrenorului, s-ar fi certat, iar bosniacul a fost îndepărtat de la club.

Cei doi erau împreună pe bancă din 2001, fiind alături la Mainz, Dortmund și Liverpool. Buvac fusese numit de Klopp „creierul echipei” pe vremea când cei doi se ocupau de Borussia Dortmund.

Se zvonește că Buvac va fi noul antrenor al lui Arsenal, după ce Wenger va părăsi echipa la finalul acestui sezon.

Cert este că ne așteaptă un meci spectaculos, miza fiind una mare. Echipa care se califică astăzi va juca finala Ligii Campionilor 2018, de la Kiev, în compania lui Real Madrid, care a reușit să o elimine pe Bayern Munchen.

Vezi și: Rezumat VIDEO! Real – Bayern Scor 2-2 Live VIDEO & TEXT – Real Madrid se califică!

AS Roma Liverpool Scor: Echipe probabile

AS Roma: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Strootman, De Rossi, Pellegrini; Nainggolan, Dzeko, El Shaarawy.

Liverpool: Karius; Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson; Wijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Meciul de pe Stadio Olimpico va fi arbitrat de centralul sloven Damir Skomina.

Partida va fi televizată de la ora 21.45 de Telekom Sport, Pro TV și Look TV. Huff.ro vă va ține la curent cu scorul și cu cele mai importante faze prezentate în format video și vă va oferi rezumatul video al meciului.