Iran - Portugalia, scor live - Video Online CM 2018

Iran – Portugalia, scor final 1-1 Rezumat video ONLINE

Iran Portugalia scor final 1-1. Portugalia s-a calificat în optimile de finală ale CM 2018, terminând pe locul 2 în Grupa B, după un final de meci tensionat cu Iran.

Asiaticii au egalat în prelungiri, apoi au ratat o oceazie imensă care putea trimite acasă Portugalia. Spania şi Maroc au remizat, scor 2-2, reuşind să termine pe primul loc, datorită golaverajului superior.

Clasament final grupa B: 1. Spania 5 puncte, 2. Portugalia 5 puncte, 3. Iran 4 puncte, 4. Maroc 1 punct.

În optimi, Portugalia va juca cu Uruguay, iar Spania cu Rusia.

Final: Portugalia se califică cu mari emoţii în optimi, după un nou meci neconvingător.

Minutul 90+4: Ocazie mare Iran! Mehdi Taremi trimite în plasa laterală! Portughezii trăiesc periculos!

Minutul 90+3: Gol Iran! Gol Ansarifad! Transformare fără emoţii a penalty-ului!

Minutul 90+2: Penalty pentru Iran, după arbitrajul video!

Minutul 90: Faza tensionata! Se cere arbitrajul video, la un henţ în careul Portugaliei.

Minutul 86: Marocanii conduc cu 2-1 în  meciul cu Spania, iar Portugalia va termina, cel mai probabil, pe primul loc în această grupă şi va întâlni Rusia în optimi.

Minutul 70: Schimbare. Bernardo Silva (Portugalia) îl înlocuiește pe Ricardo Quaresma.

Minutul 64: Ricardo Quaresma (Portugalia) primește o avertizare.

Minutul 55: Mohamadi intră la iranieni în locul lui Hajsafi.

Minutul 53: Sardar Azmoun (Iran) primeşte un cartonaş galben, la fel şi Hajsafi.

Minutul 52: Penalty ratat Portugalia! Beiranvand apără execuţia lui Cristiano Ronaldo!

Update: Start in repriza secunda, nicio modificare la pauza!

Pauză: Golul lui Quaresma duce Portugalia la cabine în avantaj, la capătul unei reprize destul de sărace în faze de poartă.

Minutul 45: Gol Portugalia! Gol Quaresma! Lusitanul are o execuţie splendidă şi marchează la prima mare ocazie a portughezilor, care sunt pe primul loc în grupă la acest scor!

Minutul 43: Nu am avut parte până acum de un joc spectaculos. Nici Ronaldo şi nici echipa sa nu au ieşit în evidenţă până acum, în timp ce iranienii se apără bine, dar nu par capabili, până la acest moment, să pună mare presiune pe Rui Patricio.

Minutul 33: Ezatolahi trimite cu capul direct în rbaţele lui Rui Patricio, după o lovitură liberă!

Minutul 32: Raphael Guerreiro (Portugalia) este avertizat de arbitru, după un fault.

Minutul 21: Rezaeian trimite pe lângă din lovitură liberă.

Minutul 15: Ronaldo are o lovitură liberă, dar mingea loveşte zidul şi se duce în corner!

Minutul 13: Portughezii nu reuşesc să profite de o gafă imensă a lui Beiranvand, care sapă o centrare simplă.

Minutul 9: Portarul iranian se încurcă cu un fundaş, dar Joao Mario, deşi are poarta goală, are o reluare foarte slabă din 16 metri şi trimite peste.

Minutul 6: O primă fază bună a Iranului, dar Amiri trimite dezamăgitor din 16 metri.

Minutul 2: O primă acţiune portugheză, dar Ronaldo şutează slab.

Update: A început meciul Iran vs Portugalia, cu lovitura de start aparţinând portughezilor.

Cristiano Ronaldo a impresionat până acum la acest turneu final, dar acelaşi lucru nu se poate spune despre echipa sa. Cele 4 goluri ale Balonului de Aur au ţinut campioana europeană în joc până acum.

Ronaldo a marcat un hattrick cu Spania şi a înscris şi golul decisiv cu Marocul, meci în care Portugalia a obţinut trei puncte norocoase.

Cu toate acestea, portughezii sunt marii favoriţi în această seară, în faţa unei selecţionate antrenate tot de un lusitan, Carlos Queiroz.

Iranienii au obţinut o victorie în prelungiri cu Maroc, iar cu Spania, au cedat la limită, scor 1-0, după ce au ţinut mai bine de o repriză în şah fosta campioană mondială.

Acum, Iranul are o misiune extrem de dificilă: Să bată campioana europeană en-titre.

Portugalia a câştigat ambele confruntări cu Iranul de până acum, cea mai recentă în 2006, la Cupa Mondială din Germania, când pentru iberici au marcat Deco şi Ronaldo.

iran nu a învins niciodată o echipă europeană la Cupa Mondială.

Iran Portugalia scor live: Echipe de start

Iran: Beiranvand – Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Haji Safi – Ezatolahi, Ebrahimi – Ansarifard, Taremi, Amiri – Sardar Azmoun.

Selecţioner: Carlos Queiroz.

Portugalia: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Guerreiro – Bernardo Silva, William Carvalho, Joao Moutinho, Joao Mario – Goncalo Guedes, Cristiano Ronaldo.

Selecţioner: Fernando Santos.

Stadion: Mordovia Arena din Saransk.

Arbitrul partidei va fi Enrique Caceres (Paraguay).

Partida este televizată de TVR 1, de la ora 21.00 şi poate fi vătuză live online pe tvrplus.ro. Huff.ro vă ţine la curent cu scorul partidei şi vă oferă rezumatul video. Partida se dispută simultan cu Spania vs. Maroc.