Program meciuri preliminarii CM 2018 – Etapa a patra a grupelor

Ultimul update: vineri 11 noiembrie 2016 15:19 Data publicării: vineri 11 noiembrie 2016 15:19
Autor , în Sport

Program meciuri preliminarii CM 2018. Cea de-a patra etapă a grupelor preliminare ale Mondialului din Rusia debutează vineri, 11 noiembrie.

Anglia = Scoția, Franța – Suedia și România – Polonia sunt cele mai interesante meciuri ale serii de vineri. În Grupa României, Armenia joacă acasă cu revelația Muntenegru, iar Danemarca întâlnește pe teren propriu Kazahstanul.

Sâmbătă, Croația se înfruntă cu Islanda, surpriza Europeanuluim, iar Spania și Italia par a avea două meciuri facile, cu Macedonia, respectiv Lichtenstein. Etapa a patra se termină duminică, 13 noiembrie, cele mai interesante dueluri ale acestei zile fiind Portugalia – Letonia și Grecia – Bosnia.

Citește și: Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei meciuri disputate

Program meciuri preliminarii CM 2018, etapa 4 și televizări

Vineri, 11 noiembrie

19:00 Armenia – Muntenegru, ÎN DIRECT la Digi Sport 2
21:45 Danemarca – Kazahstan, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
21:45 Anglia – Scoția, ÎN DIRECT la Digi Sport 2
21:45 Franța – Suedia, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
21:45 Cehia – Norvegia
21:45 Irlanda de Nord – Azerbaijan
21:45 San Marino – Germania
21:45 Malta – Slovenia
21:45 Slovacia – Lituania

21:45 România – Polonia ( ÎN DIRECT pe TVR 1)

Sâmbătă, 12 noiembrie

19:00 Croația – Islanda, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
19:00 Austria – Irlanda, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
19:00 Georgia – Moldova
19:00 Turcia – Kosovo
21:45 Spania – Macedonia, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
21:45 Liechtenstein – Italia, ÎN DIRECT la Digi Sport 2
21:45 Țara Galilor – Serbia, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
21:45 Albania – Israel
21:45 Ucraina – Finlanda

Duminică, 13 noiembrie

19:00 Luxemburg – Olanda, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
19:00 Bulgaria – Belarus, ÎN DIRECT la Digi Sport 4
19:00 Elveția – Insulele Feroe
19:00 Ungaria – Andorra
19:00 Cipru – Gibraltar
21:45 Portugalia – Letonia, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
21:45 Belgia – Estonia, ÎN DIRECT la Digi Sport 3
21:45 Grecia – Bosnia-Herțegovina, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Loading...
Sursa: Huff.ro
Comentarii