Program preliminarii CM 2018 etapa 5. Meciurile din toate grupele

Ultimul update: vineri 24 martie 2017 16:50 Data publicării: vineri 24 martie 2017 16:50
Autor , în Sport

Program preliminarii CM etapa 5. Vineri, 24 martie, începe etapa a cincea a preliminariilor Mondialului din Rusia.

Emoțiile cresc pentru România, care va juca împotriva selecționatei din Danemarca, în probabil ultima șansă pentru tricolori de a prinde calificarea pentru Cupa Mondială din 2018. Partida se va disputa la Cluj, după ce Arena Națională a fost suspendată, ca urmare a incidentelor de la partida cu Polonia.

Tot în grupa noastră, Armenia înfruntă Kazahstan, iar Polonia va juca în deplasare la Muntenegru.

Pe lângă aceste partide, etapa a V a din preliminariile CM 2018 mai aduce și alte dueluri interesante. Spania joacă împotriva Israelului în Grupa G, iar Croația va înfrunta Ucraina în derby-ul grupei I.

Campioana europeană Portugalia joacă cu Ungaria, într-o reeditare a duelului de la Euro 2016.

Program preliminarii CM 2018 etapa 5 și televizări

Vineri, 24 martie

Grupa D

Georgia – Serbia (ora 19:00, Live pe Digi Sport 3)
Austria – Moldova (21:45)
Irlanda – Ţara Galilor (21:45)

Grupa G

Italia – Albania (21:45, Digi Sport 3)
Liechtenstein – Macedonia (21:45)
Spania – Israel (21:45, Digi Sport 1)

Grupa I

Turcia – Finlanda (19:00, Digi Sport 1)
Croaţia – Ucraina (21:45, Digi Sport 4)
Kosovo – Islanda (21:45)

Sâmbătă, 25 martie

Grupa A

Suedia – Belarus (19:00, Digi Sport 3)
Bulgaria – Olanda (21:45, Digi Sport 4)
Luxemburg – Franţa (21:45)

Grupa B

Andorra – Insulele Feroe (19:00)
Elveţia – Letonia (19:00, Digi Sport 1)
Portugalia – Ungaria (21:45, Digi Sport 1)

Grupa H

Cipru – Estonia (19:00)
Bosnia – Gibraltar (19:00)
Belgia – Grecia (21:45, Digi Sport 3)

Duminică, 26 martie

Grupa C

Azerbaidjan – Germania (19:00, Digi Sport 3)
San Marino – Cehia (19:00)
Irlanda de Nord – Norvegia (21:45)

Grupa E

Armenia – Kazahstan (19:00)
Muntenegru – Polonia (21:45, Digi Sport 1)
România – Danemarca (21:45, TVR 1)

Grupa F

Anglia – Lituania (19:00, Digi Sport 1)
Malta – Slovacia (21:45)
Scoţia – Slovenia (21:45)

Clasamentul grupelor din preliminariile CM 2018 înainte de meciurile din această rundă

Citește și: Rezultate preliminarii CM 2018, etapa a patra

Loading...
Sursa: Huff.ro
Comentarii