Rezultatele din Champions League de miercuri, 2 noiembrie. Real Madrid a făcut egal cu Legia Varșovia, scor final 3-3, în Grupa F.

Sport

Rezultate Champions League 2 noiembrie. Egal nebun la Legia – Real! VIDEO

Rezultate Champions League. Seara de 2 noiembrie a adus un rezultat surpriză la meciul dintre Legia Varșovia și Real Madrid.

Galacticii au condus cu 2-0, dar s-au văzut egalați și conduși la finalul meciului. Kovacic a reușit însă să înscrie golul salvator în minutul 85, stabilind scorul final la 3-3.

În derby-ul serii, Juventus a remizat cu Lyon pe teren propriu, scor 1-1. Alexandru Mățel a evoluat o repriză în înfrângerea drastică suferită de Dinamo Zagreb cu FC Sevilla.
Vezi aici rezultatele de marti!

Rezultate Champions League 2 noiembrie. Scorurile de miercuri din Liga Campionilor

Grupa E

AS Monaco – ȚSKA Moscova 3-0 VIDEO

Au marcat: Germain (13), Falcao (29, 41)

Tottenham – Leverkusen  0-1 VIDEO

A marcat: Kampl (65)

Clasament: 1. AS Monaco – 8 puncte, 2. Leverkusen – 6 puncte, 3. Tottenham – 4 puncte, 4. ŢSKA – 2 puncte

Grupa F

Dortmund – Sporting Lisabona 1-0 VIDEO

A marcat: Ramos (12)

Legia – Real Madrid 3-3 VIDEO

Au marcat: Odjidja (40), Radović (58), Moulin (83) / Bale (1), Benzema (35), Kovačić (85)

Clasament: Borussia – 10 puncte, 2. Real – 8 puncte, 3. Sporting – 3 puncte, 4. Legia – 1 punct

Grupa G

FC Copenhaga – Leicester City 0-0

FC Porto – FC Bruges 1-0 VIDEO

A marcat: André Silva (38)

Clasament: 1. Leicester – 10 puncte, 2. FC Porto – 7 puncte, 3. FC Copenhaga – 5 puncte, 4. FC Bruges – 0 puncte

Grupa H

Juventus – Lyon 1-1 VIDEO

Au marcat: Higuaín (14 pen) / Tolisso (85)

FC Sevilla – Dinamo Zagreb 4-0 VIDEO

Au marcat: Vietto (31), Escudero (66), N’Zonzi (80), Ben Yedder (87)

Clasament: 1. FC Sevilla – 10 puncte, 2, Juventus – 8 puncte, 3. Lyon – 4 puncte, 4. Dinamo Zagreb – 0 puncte.

Borussia Dortmund s-a calificat în optimi în urma rezultatelor din această seară