Rezultate Liga Campionilor 1 noiembrie. City a învins la scor Barcelona

Sport

Rezultate Liga Campionilor, 1 noiembrie. Manchester City și-a luat revanșa în fața lui FC Barcelona. Trupa lui Pep Guardiola a învins gruparea catalană cu scorul de 3-1.

Claudiu Keșeru a marcat un gol pentru Ludogoreț, în înfrângerea suferită de bulgari pe teren propriu, scor 2-3, cu Arsenal. Londonezii au reușit să revină de la 0-2.

Atletico Madrid s-a impus în prelungiri în fața lui FK Rostov, la care Andrei Prepeliță a evoluat o repriză. Napoli, cu Chiricheș pe banca de rezerve, a făcut egal cu Beșiktaș, în deplasare.

Rezultate Liga Campionilor 1 noiembrie

Grupa A

FC Basel – PSG 1-2

Zuffi (76) / Matuidi (43), Meunier (90)

Ludogoreț – Arsenal 2-3

Cafu (12), Keşeru (15) / Xhaka (20), Giroud (42), Özil (88)

Manchester City – Barcelona 3-1

Gundogan (39, 74), De Bruyne (51) / Messi (21)

Clasament: 1. Barcelona 9p, 2. Manchester City 7p, 3. Mʼgladbach 4p, 4. Celtic Glasgow 2p

Grupa D

Atletico Madrid – FC Rostov 2-1

Griezmann (28, 90+4) / Azmoun (30)

PSV Eindhoven – Bayern 1-2

Arias (14) / Lewandowski (33 penalty, 74)

Clasament: 1. Atletico Madrid 12p, 2. Bayern 9p, 3. PSV Eindhoven 1p, 4. FC Rostov 1p

Atletico Madrid, Bayern Munchen, Arsenal și Paris Saint German sunt primele echipe care au ajuns în faza optimilor, după rezultatele din această seară.