Program și rezultate Europa League – 24 noiembrie UPDATE

Ultimul update: vineri 25 noiembrie 2016 00:26 Data publicării: joi 24 noiembrie 2016 17:26
Autor , în Sport

Rezultate Europa League 24 noiembrie. Programul meciurilor din etapa cu numărul cinci și scorurile înregistrate.

Update, ora 00:22: Rezultate complete înregistrate în partidele disputate, joi, în etapa a cincea a grupelor Ligii Europa:

Grupa A

Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Zoria Luhansk (Ucraina) 2-0

Au marcat: Stoch ’59, Kjaer ’67

Manchester United (Anglia) – Feyenoord Rotterdam (Olanda) 4-0

Au marcat: Rooney ’35, Mata ’69, Jones ’75 (autogol), Lingard ’90+2

Grupa B

FC Astana (Kazahstan) – APOEL Nicosia (Cipru) 2-1

Au marcat: Anicici ’59, Despotovici ’84 / Efrem ’31

Olympiakos Pireu (Grecia) – Young Boys Berna (Elveţia) 1-1

Au marcat: Fortounis ’48 / Hoarau ’58

Grupa C

FK Qabala (Azerbaidjan) – Anderlecht Bruxelles (Belgia) 1-3

Au marcat: Tielmans ’10, Bruno ’90, Teodorczyk ’90+4 / Ricardinho ’15 (penalti)

– mijlocaşul Nicolae Stanciu a jucat până în minutul 70, iar Alexandru Chicpiuc, accidentat, nu a fost convocat pentru acest meci la Anderlecht Bruxelles

AS Saint-Etienne (Franţa) – FSV Mainz (Germania) 0-0

Grupa D

Zenit Sankt Petersburg (Rusia) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 2-0

Au marcat: Kokorin ’44, Kerjakov ’90+1

Dundalk (Irlanda) – AZ Alkmaar (Olanda) 0-1

A marcat: Weghorst ‘9

Grupa E

AS Roma (Italia) – Viktoria Plzen (Cehia) 4-1

Au marcat: Dzeko ’11, ’61, ’88, Perotti ’82 / Zeman ’18

Austria Viena (Austria) – Astra Giurgiu (România) 1-2

Au marcat: Rotpuller ’57 / Florea ’79, Budescu ’88 (penalti)

Grupa F

RC Genk (Belgia) – Rapid Viena (Austria) 1-0

A marcat: Karelis ’11

Athletic Bilbao (Spania) – Sassuolo (Italia) 3-2

Au marcat: Raul Garcia ’10, Aduriz ’58, Inigo Lekue ’79 / Balenziaga ‘2 (autogol), Ragusa ’83

Grupa G

Celta Vigo (spania) – Standard Liege (Belgia) 1-1

Au marcat: Iago Aspas ‘8 / Laifis ’81

Ajax Amsterdam (Olanda) – Panathinaikos Atena (Grecia) 2-0

Au marcat: Schone ’40, Tete ’50

Grupa H

Şahtior Doneţk (Ucraina) – Konyaspor (Turcia) 4-0

Au marcat: Abdulkerim Bardakci ’11 (autogol), Dentinho ’36, Eduardo ’66, Bernard ’74

– atacantul Ioan Hora a jucat până în minutul 83 la Konyaspor

KAA Gent (Belgia) – Sporting Braga (Portugalia) 2-2

Au marcat: K. Coulibaly ’32, Milicevici ’40 / Stoiljkovici ’14, Ahmed Hassan ’36

Grupa I

FK Krasnodar (Rusia) – FC Salzburg (Austria) 1-1

Au marcat: Smolov ’85 / Dabbur ’37

Schalke 04 (Germania) – OGC Nice (Franţa) 2-0

Au marcat: Konoplianka ’14, Aogo ’80 (penalti)

Grupa J

Slovan Liberec (Cehia) – FK Qarabag (Azerbaidjan) 3-0

Au marcat: Vuch ’11, Komlicenko ’57 (penalti), ’63

AC Fiorentina (Italia) – PAOK Salonic (Grecia) 2-3

Au marcat: Bernadeschi ’33, Babacar ’50 / Şahov ‘5, Djalma Campos ’26, Rodrigues ’90+3

– portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Fiorentina

Grupa K

Hapoel Beer Sheva (Israel) – Internazionale Milano (Italia) 3-2

Au marcat: Lucio Maranhao ’58, Nwakaeme ’71 (penalti), Sahar ’90+3 / Icardi ’13, Brozovici ’25

Sparta Praga (Cehia) – Southampton (Anglia) 1-0

A marcat: Costa ’11

Grupa L

Steaua Bucureşti (România) – Osmanlispor (Turcia) 2-1

Au marcat: Momcilovici ’68, Tamaş ’86 / P. Ndiaye ’30

FC Zurich (Elveţia) – Villarreal (Spania) 1-1

Au marcat: Rodriguez ’87 (penalti) / Bruno Soriano ’14.

Update, ora 22.00: Supriză mare în meciul Hapoel Beer Sheeva – Inter! Iată ce rezultate s-au mai înregistrat:

Grupa G

Celta Vigo (spania) – Standard Liege (Belgia) 1-1

Au marcat: Iago Aspas ‘8 / Laifis ’81

Ajax Amsterdam (Olanda) – Panathinaikos Atena (Grecia) 2-0

Au marcat: Schone ’40, Tete ’50

Grupa H

Şahtior Doneţk (Ucraina) – Konyaspor (Turcia) 4-0

Au marcat: Abdulkerim Bardakci ’11 (autogol), Dentinho ’36, Eduardo ’66, Bernard ’74

– atacantul Ioan Hora a jucat până în minutul 83 la Konyaspor

KAA Gent (Belgia) – Sporting Braga (Portugalia) 2-2

Au marcat: K. Coulibaly ’32, Milicevici ’40 / Stoiljkovici ’14, Ahmed Hassan ’36

Grupa I

FK Krasnodar (Rusia) – FC Salzburg (Austria) 1-1

Au marcat: Smolov ’85 / Dabbur ’37

Schalke 04 (Germania) – OGC Nice (Franţa) 2-0

Au marcat: Konoplianka ’14, Aogo ’80 (penalti)

Grupa J

Slovan Liberec (Cehia) – FK Qarabag (Azerbaidjan) 3-0

Au marcat: Vuch ’11, Komlicenko ’57 (penalti), ’63

AC Fiorentina (Italia) – PAOK Salonic (Grecia) 2-3

Au marcat: Bernadeschi ’33, Babacar ’50 / Şahov ‘5, Djalma Campos ’26, Rodrigues ’90+3

– portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Fiorentina

Grupa K

Hapoel Beer Sheva (Israel) – Internazionale Milano (Italia) 3-2

Au marcat: Lucio Maranhao ’58, Nwakaeme ’71 (penalti), Sahar ’90+3 / Icardi ’13, Brozovici ’25

Sparta Praga (Cehia) – Southampton (Anglia) 1-0

A marcat: Costa ’11

Grupa L

Steaua Bucureşti (România) – Osmanlispor (Turcia) 2-1

Au marcat: Momcilovici ’68, Tamaş ’86 / P. Ndiaye ’30

FC Zurich (Elveţia) – Villarreal (Spania) 1-1

Au marcat: Rodriguez ’87 (penalti) / Bruno Soriano ’14

Update, ora 19.50: Primele rezultate din această seară.

Zenit – Maccabi Tel Aviv: 2-0 (Kokorin 44/ Kerzhakov 90+1)
Fenerbahce – Zorya: 2-0 (Stoch 59, Kjaer 67)
Gabala – Anderlecht: 1-3 (Ricardinho 15 -pen/ Tielemans 11, Bruno 90, Teodorczyk (90+4) (La belgieni, Stanciu a fost schimbat in minutul 70)
Astana – APOEL: 2-1 (Ancic 59, Despotovic 84/ Efrem 31)

Stire initiala

Emoțiile cresc pentru români în această seară. Steaua și Astra își joacă ultimele șanse de calificare în primăvara europeană.

Steaua o va înfrunta acasă pe Osmanlispor, echipă la care joacă și Raul Rusescu. Astra Giurgiu va merge în deplasare la Viena, unde o va înfrunta pe Austria.

În meciurile tur, ambele echipe au pierdut contra adversarelor din această seară. Osmanlispor a învins cu scorul de 2-0 echipa lui Laurențiu Reghecampf.

De asemenea, Astra a cedat pe Arena Națională, scor 2-3, în partida cu austriecii.

Program și rezultate Europa League 24 noiembrie

Ora 18:00

FC Astana – APOEL
Fenerbahce – FK Zorya
Qabala – Anderlecht
Zenit – Maccabi Tel Aviv

Ora 20:00

Ajax – Panathinaikos
Celta – Standard Liege
Steaua – Osmanlispor – Televizat de Pro TV și Dolce Sport 1
Fiorentina – PAOK
Gent – Braga
Hapoel Beer Sheva – Inter
Krasnodar – RB Salzburg
Slovan Liberec – Qarabag
Schalke – Nice
Șahtior – Konyaspor
Sparta Praga – Southampton
FC Zurich – Villarreal

Ora 22:05

AS Roma – Viktoria Plzen
Athletic Bilbao – Sassuolo
Austria Viena – Astra – Televizat de Dolce Sport 1
Dundalk – AZ Alkmaar
Genk – Rapid Viena
Manchester United – Feyenoord
Olympiacos – Young Boys
St. Etienne – Mainz

Vezi aici clasamentul grupelor înainte de meciurile de joi seara!

Sursa: Huff.ro
Comentarii