Connect with us
Ești student la jurnalism, comunicare, turism? Te invităm să faci stagiul de practică la noi

Știri

Îți cauți un loc de muncă? Huff.ro angajează redactori!

Site-ul huff.ro își mărește echipa! Dacă îți place să scrii știri de larg interes, să fii la curent cu toate evenimentele importante și îndeplinești condițiile de mai jos, atunci așteptăm CV-ul tău!

– ai experiență în domeniul jurnalismului online
– ești pasionat de știri și îți place să fii la curent cu toate noutățile
– ai cunoștințe avansate de limba engleză (scris, citit, vorbit)
– știi să faci SEO
– te adaptezi ușor, poți lucra în condiții de stres și respecți cu strictețe termenele limită
– ai abilitatea de a compune texte de sinteză sau de analiză
– ușurință în exprimare și excelentă stăpânire a gramaticii limbii române
– ești sociabil și îți place să lucrezi în echipă

Reprezintă un avantaj: experiență anterioară în jurnalismul online, inclusiv blogging.

Ce va trebui să faci?

Descriere / Responsabilități:

– redactezi și postezi știri și articole din domeniile: interne, externe, politic, social, vedete, sport, lifestyle sau economic
– faci live text la orice eveniment major, prevăzut și neprevăzut, în funcție de programul de lucru
– monitorizezi cu atenție agențiile și televiziunile de știri
– redactezi știri de tipul breaking news și news alert
– te documentezi permanent, accesând diverse surse de informare, cu privire la evenimentele viitoare sau cele în desfășurare
– monitorizezi subiecte de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusiv proprii
– participi la conferințe de presă și la evenimente organizate de instituții publice
– participi la evenimente internaționale și locale

Ce îți oferim?

– pachet salarial atractiv, combinat cu un sistem motivant de bonusuri
– condiții excelente de lucru, dotări tehnice adecvate, mediu lucru tânăr, dinamic
– bonuri de masă
– asigurare medicală în regim privat

Aplica aici

Sunt Adrian Vrauko si de 14 ani lucrez în presa online. Am început ca redactor la Realitatea TV, am continuat mai apoi la Pro TV, Kanal D. Iar din 2014 am infiintat Revista Teo Trandafir, continuand cu HUFF.ro si multe alte site-uri din grupul AIR24. La HUFF.ro sunt Editor Of The Day si coordonez echipa editoriala.

Click to comment