Categorii Știri

Îți cauți un loc de muncă? Huff.ro angajează redactori!

Site-ul huff.ro își mărește echipa! Dacă îți place să scrii știri de larg interes, să fii la curent cu toate evenimentele importante și îndeplinești condițiile de mai jos, atunci așteptăm CV-ul tău!

– ai experiență în domeniul jurnalismului online
– ești pasionat de știri și îți place să fii la curent cu toate noutățile
– ai cunoștințe avansate de limba engleză (scris, citit, vorbit)
– știi să faci SEO
– te adaptezi ușor, poți lucra în condiții de stres și respecți cu strictețe termenele limită
– ai abilitatea de a compune texte de sinteză sau de analiză
– ușurință în exprimare și excelentă stăpânire a gramaticii limbii române
– ești sociabil și îți place să lucrezi în echipă

Reprezintă un avantaj: experiență anterioară în jurnalismul online, inclusiv blogging.

Ce va trebui să faci?

Descriere / Responsabilități:

– redactezi și postezi știri și articole din domeniile: interne, externe, politic, social, vedete, sport, lifestyle sau economic
– faci live text la orice eveniment major, prevăzut și neprevăzut, în funcție de programul de lucru
– monitorizezi cu atenție agențiile și televiziunile de știri
– redactezi știri de tipul breaking news și news alert
– te documentezi permanent, accesând diverse surse de informare, cu privire la evenimentele viitoare sau cele în desfășurare
– monitorizezi subiecte de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusiv proprii
– participi la conferințe de presă și la evenimente organizate de instituții publice
– participi la evenimente internaționale și locale

Ce îți oferim?

– pachet salarial atractiv, combinat cu un sistem motivant de bonusuri
– condiții excelente de lucru, dotări tehnice adecvate, mediu lucru tânăr, dinamic
– bonuri de masă
– asigurare medicală în regim privat

Aplica aici

Acest articol a fost actualizat la: 2017-01-15T21:20:00+02:00 21:20

Scris de
Adrian Vrauko