Program sportivi romani la Olimpiada de la Rio. Cine concureaza in prima zi

05.08.2016
Program sportivi romani la Olimpiada de la Rio. Cine concureaza in prima zi

Program sportivi romani la Olimpiada de la Rio – ziua de 6 august

Spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Branza si Simona Pop sunt primele sportive din delegatia romanilor care vor intra in concurs, incepand de sambata, 6 august.

Citeste si: Simona Halep nu participa la Jocurile Olimpice de la RIO

Citeste si: JO 2016. Lista cu sportivii romani care merg la Olimpiada de la Rio

Iata programul sportivilor romani, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio:

Program sportivi romani la Olimpiada de la Rio, in prima zi – 6 august

ora 15:00 (ora Romaniei) Ana Maria Branza-Popescu scrima spada individual calificari Carioca Arena 3
ora 15:00 Simona Gherman scrima spada individual calificari Carioca Arena 3
ora 15:00 Simona Pop scrima spada individual calificari Carioca Arena 3
ora 15:30 Daniela Dodean Monteiro tenis de masa tur 1 Rio Centro Pavillion 3
ora 15:30 Eliza Samara tenis de masa tur 1 Rio Centro Pavillion 3
ora 15:30 Sergey Tvetcov ciclism sosea finala Flamengo Park
ora 15:45 Adrian Crisan tenis de masa tur 1 Rio Centro Pavillion 3
ora 15:45 Ovidiu Ionescu tenis de masa tur 1 Rio Centro Pavillion 3
ora 16:00 Monica Ungureanu judo 48 kg calificari Carioca Arena 2 Barra
ora 16:30 George Palamariu, Cristi Pîrghie cantoj 2- calificari Lagoa Stadium
ora 16:30 Marian Dragulescu gimnastica individual compus calificari Rio Olimpic Arena, Barra
ora 16:30 Andrei Muntean gimnastica individual compus calificari, Rio Olimpic Arena, Barra
ora 16:45 Irina Begu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre
ora 16:45 Monica Niculescu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
ora 16:45 Florin Mergea / Horia Tecau tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
ora 16:45 Raluca Olaru / Andreea Mitu tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
ora 21:30 Monica Ungureanu judo, cat.48 kg, recalificari si finale Carioca Arena 2, Barra
ora 22:00 Ana Maria Branza Popescu scrima, spada, individual, semifinale si finala Carioca Arena 3
ora 22:00 Simona Gherman scrima, spada, individual, semifinale si finala Carioca Arena 3
ora 22:00 Simona Pop scrima, spada, individual, semifinale si finala Carioca Arena 3
ora 01:50 Romania – Angola, handbal feminin, Future Arena, Barra de Tijuca