Columbia - Japonia, scor live - Meci Grupa H a CM 2018 Video

Sport

Columbia – Japonia, scor final 1-2 – Rezumat video meci Grupa H a CM 2018

Columbia Japonia Scor final 1-2. Deși pornea ca mare favorită, Columbia s-a văzut învinsă de Japonia.

În inferioritate numerică încă din minutul 4, când hențul în careu al lui Sanchez a dus la penalty și eliminare, sud-americanii au pierdut primul lor meci de la CM 2018.

Vezi mai jos rezumatul video!

Final: Rezultat final Columbia vs. Japonia 1-2. Victorie imensă pentru reprezentativa asiatică!

Minutul 85: Japonia pare stăpînă pe situație în aceste momente, în vreme ce încercările Columbiei par haotice. Toate speranțele stau în vedeta James Rodriguez.

Minutul 78: Ocazie Columbia! Un fundaș nipon are o intervenție perfectă prin alunecare în fața lui Rodriguez și deviază în corner șutul acestuia.

Minutul 73: Gol Japonia! Gol Osako! Keisuke Honda a trimis o lovitură de la colţ şi mingea l-a găsit perfect pe Yuya Osako, care a marcat cu capul. Scorul este în acest moment 1-2.

Minutul 59: Quintero este înlocuit de James Rodriguez! Vedeta Columbiei debutează la acest CM.

Minutul 57: Ocazie Japonia! Ospina respinge acrobatic un șut al lui Inui din interiorul careului!

Minutul 54: Yuya Osako (Japonia) primeşte o pasă precisă în interiorul careului de pedeapsă, atinge balonul din prima şi trimite spre centrul porţii. David Ospina îi ghiceşte corect intenţiile şi respinge balonul cu o intervenție bună.

Update: A început repriza secundă.

Pauză la Saransk! Columbia Vs, Japonia, scor 1-1, la capătul unei prime reprize decise de golurile din faze fixe. Sud-americanii caută victoria chiar dacă sunt în zece oameni.

Minutul 39: Gol Columbia! Gol Quintero! Portarul japonez gafează la o lovitură liberă trimisă pe sub zid de mijlocașul sud-american.

Min: 34: Radamel Falcao încearcă o reluare acrobatică, dar mingea trimisă de el ajunge în brațele portarului.

Minutul 32: Un șut-centrare al lui Nagatomo aterizează pe plasa porții columbiene, dându-i emoții lui Ospina.

Minutul 30: Schimbare la Columbia! A ieșit Cuadrado și a intrat Barrios. O mutare surprinzătoare a selecționerului columbian.

Minutul 23: Deși are un om în minus, Columbia nu se dă bătută și încearcă să își creeze șanse de gol. Până acum, japonezii par stabili în defensivă și încearcă să speculeze avantajul omului în plus.

Minutul 15: Inui Takashi aproape să marcheze. Japonezul încearcă un șut plasat, dar mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 11: Ocazie Columbia. Falcao reia din cădere după o lovitură liberă, dar mingea ajunge în brațele goalkeeperului japonez.

Minutul 4: Gol Japonia! Gol Kagawa! Vedeta japonezilor transformă fără emoții penalty-ul. Japonia are un debut perfect.

Minutul 2: Penalty pentru Japonia și eliminare pentru Columbia! Sanchez vede direct cartonaș roșu după ce a oprit cu mâna o minge care se ducea în poartă, trimisă de Kagawa. Faza a venit la câteva secunde după o intervenție salvatoare a lui Ospina.

Update: A început meciul! Lovitura de start au avut-o japonezii!

Cu starurile James Rodriguez și Radamel Falcao, Columbia dorește să repete performanța din 2014, când a ajuns în sferturile de finală ale competiției.

Tot la Mondialul din acel an, columbienii au învins Japonia, cu scorul de 4-1 în faza grupelor, iar Rodriguez a devenit golgheterul turneului.

Selecţionata ”Cafetera” nu a avut o campanie de calificare grozavă și a prins ultimul loc care aducea calificarea directă la Cupa Mondială.

Cu toate acestea, se așteaptă ca echipa din America de Sud să obțină calificarea în optimi, dintr-o grupă din care mai fac parte și Polonia și Senegal.

De cealaltă parte, Japonia nu trece printr-o formă grozavă. În aprilie, niponii îl demiteau în mod total neașteptat pe selecționerul Vahid Halilhodzic, după ce acesta reușise să-i califice fără mari emoții la Mondial.

Înlocuitor a fost numit fostul internaţional Akira Nishino, însă Japonia a pierdut cu acesta la cârmă toate meciurile amicale de până acum.

Japonia nu are nicio victorie în ultimele sale patru meciuri la Cupa Mondială. Niponii au ajuns în optimile competiției în anul 2010.

Lot Columbia la CM 2018

Portari:

David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas).

Fundaşi:

Cristian Zapata (Milan), Davinson Sanchez (Tottenham), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Oscar Murillo (Pachuca), Frank Fabra (Boca Juniors), Johan Mojica (Girona), Yerry Mina (Barcelona).

Mijlocaşi:

Wílmar Barrios (Boca Juniors), Carlos Sanchez (Espanyol), Jefferson Lerma (Levante), Jose Izquierdo (Brighton), James Rodriguez (Bayern Munchen), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Mateus Uribe (America), Juan Fernando Quintero (River Plate), Juan Cuadrado (Juventus).

Atacanţi:

Radamel Falcao (Monaco), Miguel Borja (Palmeiras), Carlos Bacca (Villarreal), Luis Fernando Muriel (Sevilla).

Lot Japonia la CM 2018

Portari:

Eiji Kawashima (Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol)

Fundaşi:

Yuto Nagatomo (Galatasaray), Tomoaki Makino, Wataru Endo (ambii Urawa Reds), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Marseille), Gotoku Sakai (Hamburg), Gen Shoji, Naomichi Ueda (ambii Kashima Antlers)

Mijlocaşi:

Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Keisuke Honda (Pachuca), Takashi Inui (Eibar), Shinji Kagawa (Dortmund), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Genki Haraguchi, Takasi Usamai (Dusseldorf), Gaku Shibasaki (Getafe), Ryoto Oshima (Kawasaki Frontale), Kento Misao (Kashima Antlers), Yosuke Ideguchi (Leonesa)

Atacanţi:

Shinji Okazaki (Leicester), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshinori Muto (Mainz), Takuma Asano (Stuttgart)

Columbia Japonia Scor Live: Echipe de start

Columbia: 1. David Ospina – 4. Santiago Arias, 23. Davinson Sanchez, 3. Oscar Murillo, 17. Johan Mojica – 6. Carlos Sanchez, 16. Jefferson Lerma – 11. Juan Guillermo Cuadrado, 20. Juan Quintero, 21. Jose Izquierdo – 9. Radamel Falcao (căpitan). Selecţioner: Jose Pekerman.

Rezerve: 12. Camilo Vargas, 22. Jose Fernando Cuadrado – 2. Cristian Zapata, 13. Yerry Mina, 18. Farid Diaz, 5. Wilmar Barrios, 8. Abel Aguilar, 10. James Rodriguez, 15. Mateus Uribe, 7. Carlos Bacca, 14. Luis Muriel, 19. Miguel Borja.

Japonia: 1. Eiji Kawashima – 19. Hiroki Sakai, 22. Maya Yoshida, 3. Gen Shoji, 5. Yuto Nagatomo – 17. Makoto Hasebe (căpitan), 7. Gaku Shibasaki – 8. Genki Haraguchi, 10. Shinji Kagawa, 14. Takashi Inui – 15. Yuya Osako. Selecţioner: Akira Nishino.

Rezerve: 12. Masaaki Higashiguchi, 23. Kosuke Nakamura – 2. Naomichi Ueda, 6. Wataru Endo, 20. Tomoaki Makino, 21. Gotoku Sakai, 11. Takashi Usami, 16. Hotaru Yamaguchi, 18. Ryota Ohshima, 4. Keisuke Honda, 9. Shinji Okazaki, 13. Yoshinori Muto.

Meciul va avea loc pe Mordovia Arena din Saransk (capacitate 41.685 locuri), marți, 19 iunie de la ora 15.00, live pe TVR 1 și TVR HD și live online pe tvrplus.ro.

Huff. ro vă ține la curent cu scorul meciului și vă oferă cele mai importante faze video.