Rezumat VIDEO - Real Madrid VS Bayren Munchen SCOR 2-2 - Meci de infarct!

Rezumat VIDEO – Real Madrid VS Bayern Munchen SCOR 2-2 – Meci de infarct!

Rezumat video: Real – Bayern Rezumat video scor 2-2. Nemții au atacat periculos în această seară! Meciul Real – Bayren a fost transmis de Pro TV și live text pe Huff.ro.

Rezumat video Real VS Bayern Scor 2-2

Iată rezumatul video al meciului dintre Real Madrid și Bayern Munchen!

Rezumat video Real Madrid vs Bayern – Scorul a fost ținut strâns până în ultima secundă!

Rezumat video Real Madrid – Bayern Munchen – Cele mai tari faze ale meciului!

Bayern a fost 90 de minute pe atac în poarta Realului! Faze de infarct pe toată durata meciului! Iată cele mai tari faze din meciul jucat în retur de Real Madrid și Bayern Munchen.

ECHIPELE DE START – Real Madrid – Bayren Munchen

Real Madrid: Keylor Navas – Lucas Vazquez, Varane, Ramos, Marcelo – Kovacic, Kroos, Modric – Asensio, Benzema, Cristiano

Antrenor: Z. Zidane

Bayern: Ulreich – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Tolisso – Muller, Thiago, James, Ribery – Lewandowski

Antrenor: J. Heynckes

Meciul de săptămâna trecută a fost unul pe care Bayern l-a dominat, dar în care madrilenii şi-au arătat pragmatismul.

Conduşi cu 1-0 după reuşita lui Kimmich, elevii lui Zidane au întors soarta meciului, după ce Marcelo a marcat înainte de pauză, iar Asensio a punctat în prima parte a reprizei secunde.

Rezumatul video al meciului din tur, scor 1-2

A fost scorul din turul sferturilor din Liga Campionilor de anul trecut. În retur, Bayern a întors rezultatul şi a câştigat cu 2-1.

Galacticii au câştigat atunci cu 4-2, după prelungiri, dar meciul a fost marcat de erori grave de arbitraj comise în favoarea lui Real.

Înaintea meciului de azi, bilanţul întâlnirilor directe dintre cele două forţe ale fotbalului european arată astfel:

Victorii Real Madrid: 12
Victorii Bayern Munchen: 11
Remize: 2
Golaveraj: 39-37

Voi încerca să repar greșelile. Vom încerca să atacăm. Aceasta este ADN-ul Bayern: întotdeauna ne dorim să înscriem. Trebuie să fim mai eficienți decât am fost în manșa tur și trebuie să profităm de șansele noastre așa cum au facut ei.

Madrid știe că este jocul anului și că au nevoie de o evoluție extraordinară. Micile detalii vor fi fundamentale. Timp de 93 de minute, jucătorii trebuie să fie foarte conectați, a spus Jupp Heynckess, tehnicianul nemţilor.

Real Bayern Scor: Echipele probabile

Real Madrid: Navas; L. Vasquez, Ramos, Varane, Marcelo; Modrić, Kroos, Casemiro; Asensio, Benzema, Ronaldo

Bayern Munchen: Ulrich; Kimmich, Hummels, Süle, Rafinha; Martínez, Thiago, James, Ribéry; Lewandowski, Muller

Meciul va fi arbitrat de o brigadă din Turcia:  Cüneyt Çakır (central), Bahattin Duran, Tarik Ongun (asistenți), Hüseyin Göçek, Barış Şimşek (adiționali).

Real Madrid – Bayern Munchen din 1 mai 2018 este televizat de Pro TV, Look TV şi Telekom Sport, de la ora 21.45. Huff.ro vă va ţine la curent cu scorul live al partidei şi vă va prezenta rezumatul video.