Serbia - Elveția, scor live - Meci la CM 2018 - Live online video

Serbia – Elveția, scor final 1-2 – Rezumat Video Online CM 2018

Serbia – Elveția, scor final 1-2. Elveția câștigă duelul cu Serbia, după ce a fost condusă la pauză. Echipa din Țara Cantoanelor are șanse mari la optimile CM 2018.

La capătul unui joc cu două reprize diametral opuse, Elveția a revenit după o primă repriză slabă și a câștigat partida în prelungiri.

În grupa E a CM 2018, Brazilia și Elveția au câte 4 puncte, Serbia are 3, iar Costa Rica 0. Ultimele meciuri sunt Brazilia – Serbia și Costa Rica – Elveția.

Vezi mai jos rezumatul video.

Final: Serbia vs Elveția, scor 1-2. Elvețienii reușesc să întoarcă remarcabil soarta meciului și dau lovitura în prelungiri.

Minutul 90: Gol Elveția! Gol Shaqiri! Elvețienii marchează după ce vedeta echipei se demarcă perfect și pleacă pe contraatac. Greșeală gravă de apărare a sârbilor.

Minutul 82: Breel Embolo (Elveţia) ratează o şansă bună. El are mult spaţiu în jurul său şi trimite un şut excepţional de la marginea careului. Portarul sârb intervine!

Minutul 68: Serbia putea primi penalty la o fază la care Mitrovic a fost trântit de 2 adversari! Arbitrul nu a acordat nimic și nu a cerut arbitraj video!

Minutul 63: Schimbare la sârbi! Adem Ljajic intră în locul lui Kostic.

Minutul 57: Ocazie Elveția! Shaqiri șutează superb din 16 metri lateral dreapta, iar mingea atinge bara!

Echipa din Țara Cantoanelor și-a revenit miraculos după pauză!

Minutul 53: Gol Elveția! Gol Xhaka! Șut bombă fără preluare de la 20 de metri și elvețienii egalează la cea mai mare ocazie pe care au avut-o până acum!

Update: Start în repriza a doua!  Haris Seferovic îi lasă locul lui Mario Gavranovic (Elveţia).

Pauză: Serbia intră la cabine cu avantaj, după o primă repriză pe care a controlat-o. Rămâne de văzut ce replică va da Elveția!

Minutul 45+2: Matic a luat cartonaș galben.

Minutul 45+1: Ocazie Serbia! Voleu splendid al lui Tadic de la 16 metri, dar mingea trece peste transversală.

Minutul 41: Ocazie Serbia, după un corner! Matic, aflat la vreo 3 metri de poartă, nu a reușit să bage mingea în plasă.

Minutul 33: M. Savic primește primul cartonaș galben al acestui meci.

Minutul 30: Ocazie Elveția! Blerim Dzemaili ratează incredibil din câțiva metri, după o pasă bună a lui Zuber. Portarul sârbilor intervine excelent.

Minutul 15: Șut de la 18 metri al lui Milinkovic-Savic, dar mingea se duce pe lângă poartă. Este un meci pe care Serbia îl domină clar până acum.

Minutul 14: Mitrovic (Serbia) trimite cu capul de la marginea careului, dar nu dă emoții portarului elvețian.

Update: Shaqiri, elvețianul născut din părinți kosovari, are steagul Kosovo pe ghete. El a fost cel mai faultat jucător de către sârbi până acum.

Minutul 9: Ocazie Elveția! Servit în poziție ideală de Rodriguez, Djemaili lovește slab și mingea se duce pe lângă poartă.

Minutul 5: Gol Serbia! Gol Mitrovic! Început perfect al sârbilor. Atacantul de 23 de ani marchează cu capul dintr-o fază aproape identică cu cea precedentă!

Minutul 4: Oczie Serbia! Mitrovic trimite cu capul din unsprezece metri, dar portarul Sommer își salvează echipa.

Minutul 2: Fază încinsă în careul elvețian! Sârbii au cerut lovitură de pedeapsă după ce câțiva jucători au căzut în urma unor dueluri umăr la umăr, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Update: Start în meciul Serbia vs Elveția, cu o lovitură de început aparținând celor din Țara Cantoanelor.

Serbia are o victorie la această Cupă Mondială, după ce a învins cu 1-0 Costa Rica. Kolarov a reușit să aducă victoria echipei sale cu un gol superb din lovitură liberă.

Sârbii, care vor fi advesarii României în Liga Națiunilor, au 3 puncte în acest moment și se clasează momentan pe poziția secundă în Grupa E, după ce Brazilia a depășit Costa Rica, scor final 2-0.

Elveția a dat o replică bună favoritei Brazilia în primul meci la acest Campionat Mondial. Jucătorii din Țara Cantoanelor au reușit să egaleze după ce au fost conduși, deși sud-americanii au contestat golul, cerând un fault în atac.

Vezi și: Brazilia – Costa Rica, scor final 2-0 – Rezumat video. Rezultat CM 2018

Elveţia, care ocupă un loc şase în clasamentul FIFA, s-a ridicat la înălţimea jocului Selecao, ţinând în şah cvintupla campioană mondială.

Elveția și Serbia nu s-au mai întâlnit până acum.

La casele de pariuri, acest meci este văzut drept unul extrem de echilibrat. Sârbii au un ușor avantaj, o victorie a lor fiind cotată cu circa 2.80. Un succes elvețian este cotat cu 2.95. Un rezultat de egalitate are o cotă de 3.05.

Elveția Serbia Scor Live: Echipe probabile de start

Serbia: 1. Vladimir Stojkovic – 6. Branislav Ivanovic, 15. Nikola Milenkovic, 3. Dusko Tosic, 11. Aleksandar Kolarov (căpitan) – 4. Luka Milivojevic, 21. Nemanja Matic – 10. Dusan Tadic, 20. Sergej Milinkovic-Savic, 17. Filip Kostic – 9. Aleksandar Mitrovic. Selecţioner: Mladen Krstajic.

Rezerve: 12. Predrag Rajkovic, 23. Marko Dmitrovic – 2. Antonio Rukavina, 5. Uros Spajic, 13. Milos Veljkovic, 14. Milan Rodic, 7. Andrija Zivkovic, 16. Marko Grujic, 22. Adem Ljajic, 18. Nemanja Radonjic, 19. Luka Jovic, 8. Aleksandar Prijovic.

Elveţia: 1. Yann Sommer – 2. Stephan Lichtsteiner (căpitan), 22. Fabian Schaer, 5. Manuel Akanji, 13. Ricardo Rodriguez – 11. Valon Behrami, 10. Granit Xhaka – 23. Xherdan Shaqiri, 15. Blerim Dzemaili, 14. Steven Zuber – 9. Haris Seferovic. Selecţioner: Vladimir Petkovic.

Rezerve: 12. Yvon Mvogo, 21. Roman Burki – 6. Michael Lang, 3. Francois Moubandje, 4. Nico Elvedi, 20. Johan Djourou, 8. Remo Freuler, 17. Denis Zakaria, 16. Gelson Fernandes, 18. Mario Gavranovic, 7. Breel Embolo, 19. Josip Drmic.

Partida este arbtrată de centralul german Felix Brych, ajutat de arbitri asistenți Mark Borsch, Stefan Lupp (toți din Germania). Arbitrajul video este asigurat de neamțul Felix Zwayer.

Meciul se dispută de la ora 21.00, în direct pe TVR 1 și TVR HD. Partida Serbia vs Elveția poate fi urmărită live video stream pe tvrplus. ro.

Puteți urmări pe huff.ro scorul și desfășurarea meciului în timp real, dar și cele mai importante faze ale meciului și rezumatul duelului dintre cele două echipe europene.