Japonia - Senegal, scor final 2-2 și Rezumat Video la CM 2018

Japonia – Senegal, scor final 2-2 și Rezumat Video la CM 2018

Japonia Senegal, scor final 2-2. Japonia și Senegal au terminat la egalitate, rezultat final 2-2 și au acumulat fiecare câte 4 puncte în grupa H a CM 2018.

Mane a deschis scorul pentru Senegal în minutul 11, Inui a egalat pentru japonezi în minutul 34.

Senegalezii au preluat conducerea în repriza secundă, după golul lui Wague (min 71), iar Honda a restabilit egalitatea și scorul final în minutul 78.

Soarta grupei se va decide în ultimele meciuri, când Polonia va juca cu Japonia, iar Senegal cu Columbia.

În această seară, se dispută meciul Polonia- Columbia.

Japonia Senegal Scor. Echipe de start

Japonia: 1. Eiji Kawashima – 19. Hiroki Sakai, 22. Maya Yoshida, 3. Gen Shoji, 5. Yuto Nagatomo – 7. Gaku Shibasaki, 17. Makoto Hasebe (căpitan) – 8. Genki Haraguchi, 10. Shinji Kagawa, 14. Takashi Inui – 15. Yuya Osako.

Selecţioner: Akira Nishino.

Rezerve: 12. Masaaki Higashiguchi, 23. Kosuke Nakamura – 2. Naomichi Ueda, 6. Wataru Endo, 20. Tomoaki Makino, 21. Gotoku Sakai, 16. Hotaru Yamaguchi, 11. Takashi Usami, 4. Keisuke Honda, 18. Ryota Ohshima, 13. Yoshinori Muto, 9. Shinji Okazaki.

Senegal: 16. Khadim Ndiaye – 12. Youssouf Sabaly, 3. Kalidou Koulibaly, 6. Salif Sane, 22. Moussa Wague – 17. Pape Alioune Ndiaye, 13. Alfred Ndiaye, 5. Idrissa Gana Gueye – 18. Ismaila Sarr, 19. Mbaye Niang, 10. Sadio Mane (căpitan).

Selecţioner: Aliou Cisse.

Rezerve: 1. Abdoulaye Diallo, 23. Alfred Gomis – 2. Saliou Ciss, 4. Kara Mbodji, 21. Lamine Gassama, 8. Cheikhou Kouyate, 11. Cheikh Ndoye, 7. Moussa Sow, 15. Diafra Sakho, 20. Keita Balde Diao, 14. Moussa Konate, 9. Mame Biram Diouf.

Arbitru: Gianluca Rocchi

Vezi și: Rezultate CM 2018 și clasament după prima etapă a grupelor