Uruguay - Arabia Saudită scor live - Online video streaming TVR 1 - CM 2018

Uruguay – Arabia Saudită scor final 1-0 Rezumat Video – CM 2018

Uruguay Arabia Saudită Scor final 1-0. Uruguay se califică în optimi după o victorie împotriva saudiților, acolo unde, din grupa A, s-a mai calificat și gazda Rusia.

Final: Uruguay vs. Arabia Saudită, rezultat final 1-0, la capătul unuia dintre cele mai slabe meciuri de acest Campionat Mondial. Vezi mai jos rezumatul.

Minutul 65: Ocazie mare Uruguay! Cavani ratează din câțiva metri singur cu portarul, după o gafă a fundașilor adverși.

Minutul 80: Ocazie Uruguay! Cavani deviază cu capul o minge șutată de Torreira, dar mingea trece pe lângă poartă. Portarul saudit rămăsese fără replică.

Minutul 68: O șansă pentru Uruguay, după o fază fixă. Sanchez centrează din lovitură liberă, dar lovitura de cap a lui Caceres trece peste poartă.

Minutul 62: Ocazie Uruguay! Carlos Sanchez (Uruguay) ratează o şansă uriaşă după ce trimite cu capul puțin peste bara transversală, din centrarea perfectă a lui Cavani.

Minutul 59: Dublă schimbare la Uruguay. Laxalt și Torreira intră în locul lui Vecino și Rodriguez.

Minutul 50: Luis Suarez șutează din lovitură liberă de la peste 25 de metri, portarul arabilor boxează.

Update: A început repriza secundă. Să sperăm că vom avea parte de mai mult fotbal.

Pauză: Uruguay intră cu avantaj minim la cabine, profitând de gafa portarului saudit. Am avut parte de o primă repriză săracă în faze de poartă.

Minutul 44: Al Jassim iese accidentat și intră Al Mooghawi.

Minutul 28: Ocazie Arabia Saudită! Bahbir trimite peste poartă din aproximativ șapte metri. Cea mai mare ocazie de până acum.

Minutul 26: Hatan Bahbir (Arabia Saudita)  șutează bine de la distanță, dar pe direcția portarului Muslera, care respinge în corner.

Minutul 23: Gol Uruguay! Prima fază importantă din acest meci aduce primul gol al partidei. Suarez marchează după un corner, profitând de o eroare incredibilă a portarului saudit, care a ieșit pe sub minge.

Minutul 20: Din păcate, până acum avem parte de un meci slab făcut de cele două formații. Jocul Uruguayului nu se leagă, în timp ce jucătorii saudiți pracitcă un fotbal limitat cu care nu pot emite multe pretenții.

Minutul 8: Un debut de meci fără nimic notabil. Arabia Saudită pare, însă, mai bine așezată în teren ca în meciul cu Rusia și încearcă să împingă jocul către poarta sud-americanilor.

Update: Lovitura de start a meciului a aparținut saudiților.

După victoria împotriva Egiptului din primul meci, Uruguay are toate șansele să spere la o victorie în partida de azi, mai ales că adversarul este unul și mai accesibil.

Arabia Saudită a fost demolată de Rusia în meciul de deschidere, trupa din Orientul Mijlociu primind cinci goluri de la țara gazdă. Saudiţii nu au mai câştigat la Cupa Mondială de 11 meciuri, a cincea cea mai lungă serie negativă din istoria competiţiei.

Meciul cu Uruguayul are loc la exact 24 de ani de la debutul Arabiei Saudite la Cupa Mondială, într-un meci cu Olanda (1-2).

Un lucru interesant este că până acum, Uruguay nu a câștigat în fața saudiților, deși cele două formații s-au întâlnit de 2 ori. Arabii au câștigat în 2002, iar partida din 2014 s-a terminat cu rezultat de egalitate.

Ieri, în Grupa A, Rusia a bătut Egipt cu 3-1.

Uruguay Arabia Saudită Scor Live. Echipe de start

Echipele de start pentru meciul dintre Uruguay şi Arabia Saudită, care are loc miercuri, de la ora 18,00 (ora României, TVR 1, TVR HD), la Rostov pe Don, în Grupa A a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia:

Uruguay: 1. Fernando Muslera – 4. Guillermo Varela, 3. Diego Godin (căpitan), 2. Jose Gimenez, 22. Martin Caceres – 5. Carlos Sanchez, 15. Matias Vecino, 6. Rodrigo Bentancur, 7. Cristian Rodriguez – 9. Luis Suarez, 21. Edinson Cavani. Selecţioner: Oscar Washington Tabarez.

Rezerve: 12. Martin Campana, 23. Martin Silva – 13. Gaston Da Silva, 16. Maximiliano Pereira, 19. Sebastian Coates, 17. Diego Laxalt, 8. Nahitan Nandez, 14. Lucas Torreira, 10. Giorgian De Arrascaeta, 11. Cristhian Stuani, 18. Maximiliano Gomez, 20. Jonathan Urretaviscaya.

Arabia Saudită: 22. Mohammed Al-Owais – 6. Mohammed Al-Burayk, 3. Osama Hawsawi (căpitan), 4. Ali Al-Bulayhi, 13. Yasir Al-Shahrani – 9. Hatan Bahbir, 7. Salman Al-Faraj, 14. Abdullah Otayf, 17. Taiseer Al-Jassam, 18. Salem Al-Dawsari – 19. Fahad Al-Muwallad. Selecţioner: Juan Antonio Pizzi.

Rezerve: 21. Yasser Al-Mosailem, 1. Abdullah Al-Muaiouf – 2. Mansour Al-Harbi, 5. Omar Othman Hawsawi, 23. Motaz Hawsawi, 11. Andulmalek Al-Khaibri, 12. Mohamed Kanno, 15. Abdullah Al-Khaibari, 16. Hussain Al-Moqahwi, 8. Yahia Al-Shehri, 10. Mohammed Al-Sahlawi, 20. Muhannad Asiri.

Arbitru: Clement Turpin; arbitri asistenţi: Nicolas Danos, Cyril Gringore (toţi din Franţa); arbitru de rezervă: John Pitti (Panama), arbitru asistent de rezervă: Gabriel Victoria (Panama)

Arbitru video: Szymon Marciniak (Polonia); arbitri asistenţi video: Pawel Sokolnicki (Polonia), Pawel Gil (Polonia), Daniele Orsato (Italia)

Meciul poate fi urmărit live stream online pe tvrplus.ro. Huff.ro vă ține la curent cu scorul în timp real al partidei și vă prezintă cele mai importante faze, video, dar și rezumatul meciului.

Vezi și: Portugalia – Maroc, scor final 1-0 Rezumat Video – Rezultat la CM 2018

Vezi și: Rezultate CM 2018 și clasament după prima etapă a grupelor