Franța - Peru, scor live CM 2018 - Online video stream TVR 1

Franța – Peru, scor final 1-0 – Rezumat VIDEO CM 2018

Franța Peru Scor final 1-0. Cocoșii galici au obținut o victorie la limită cu Peru, care le asigură calificarea în optimile CM 2018.

După acest meci, Franța este prima în grupa C, având 6 puncte, Danemarca este pe 2 cu 4 puncte, Australia pe 3, cu un punct, iar Peru nu are niciun punct și este eliminată.

Franța și Danemarca se vor întâlni în ultima partidă din grupă, iar Peru va juca cu Australia.

Final: Victorie pentru Franța care avansează în fazele eliminatorii în urma acestui rezultat.

Minutul 81: Ocazie Franța! Dembele șutează de la marginea careului, dar mingea trece puțin pe lângă bara din dreapta.

Minutul 68: Luis Advincula (Peru) și-a creeat o ocazie bună şi finalizează cu o șut bun trimis de la o distanţă medie, însă şutul este puţin prea înalt şi mingea trece pe lângă bară.

Minutul 50: Ocazie Peru! Pedro Jesus Aquino Sanchez trimite un şut bun din prima de la distanţă dar mingea nimereşte bara din partea stângă

Update: Repriza a doua începe cu două schimbări la Peru: Farfan și Santamaria au intrat în locul lui Yotun și Rodriguez.

Pauză: Franța intră la cabine cu avanataj minim, după o primă repriză echilibrată.

Minutul 34: Gol Franța! Gol Mbappe! Gol 1:0! Vedeta lui PSG înscrie din apropiere după ce mingea a ajuns cu noroc la el în urma unei respingeri.

Minutul 30: Ocazie Peru! O pasă care desface apărarea adversă ajunge în careu la Paolo Guerrero (Peru). Fără să se uite acesta șutează pe centrul porții dar Hugo Lloris intervine ușor.

Minutul 21: Guerrero este avertizat după un conflict cu Umtiti.

Minutul 17: Blaise Matuidi (Franţa) îl faultează pe adversar şi primeşte un cartonaş galben.

Minutul 16: Ocazie! Antoine Griezmann (Franţa) șutează din interiorul careului pe centrul porţii, dar portarul peruvian respinge!

Minutul 11: O oportunitate uriaşă ratată de Antoine Griezmann. Şutul a trecut mult pe lângă bara dreaptă a porţii. Mingea iese în afara terenuluii şi Peru are un aut de poartă.

Minutul 6: Șut bun al lui Cueva, dar mingea trece puțin peste transversală.

Minutul 5: Un început de meci echilibrat până acum. Ambele echipe par să stea bine în teren.

Update: A început meciul cu o lovitură de start aparținând francezilor.

Francezii nu au făcut o partidă extraordinară cu Australia și au câștigat pe final, după un autogol. Vedetele echipei antrenate de Didier Deschamps nu au strălucit și au avut dificultăți în a-și crea ocazii în fața unei echipe bine organizate defensiv.

S-a terminat 2-1 până la urmă, dar fanii fostei campioane mondiale se așteptau la un alt joc de la favoriții lor.

De cealaltă parte, Peru a făcut un meci bun contra Danemarcei, dar a pierdut la limită, scor 1-9. Sud-americanii au ratat și o lovitură de pedeapsă.

Peru a învins Franţa în singurul meci direct, un meci amical disputat în 1982, la Paris.

Franţa nu a mai pierdut în faţa unei formaţii sud-americane de la ediţia din 1978, când Argentina s-a impus cu 2-1.

Într-un alt meci jucat azi în Grupa C, Danemarca și Australia au remizat, scor 1-1.

Vezi și: Danemarca Australia Scor final 1-1 Rezumat video – Rezultat la CM 2018

Franța Peru Scor Live: Echipe de start

Echipele de start pentru meciul dintre Franţa şi Peru, care are loc joi, de la ora 18,00 (ora României, TVR 1, TVR HD), pe Ekaterinburg Arena, în Grupa C a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia:

Franţa: 1. Hugo Lloris (căpitan) – 2. Benjamin Pavard, 4. Raphael Varane, 5. Samuel Umtiti, 21. Lucas Hernandez – 6. Paul Pogba, 13. Ngolo Kante – 10. Kylian Mbappe, 7. Antoine Griezmann, 14. Blaise Matuidi – 9. Olivier Giroud. Selecţioner: Didier Deschamps.

Rezerve: 16. Steve Mandanda, 23. Alphonse Areola – 3. Presnel Kimpembe, 17. Adil Rami, 19. Djibril Sidibe, 22. Benjamin Mendy, 15. Steven Nzonzi, 12. Corentin Tolisso, 8. Thomas Lemar, 20. Florian Thauvin, 11. Ousmane Dembele, 18. Nabil Fekir.

Peru: 1. Pedro Gallese – 17. Luis Advincula, 2. Alberto Rodriguez (căpitan), 15. Christian Ramos, 6. Miguel Trauco – 23. Pedro Aquino, 19. Yoshimar Yotun – 18. Andre Carrillo, 8. Christian Cueva, 20. Edison Flores – 9. Paolo Guerrero. Selecţioner: Ricardo Gareca.

Rezerve: 12. Carlos Caceda, 21. Jose Carvallo – 3. Aldo Corzo, 4. Anderson Santamaria, 5. Miguel Araujo, 22. Nilson Loyola, 13. Renato Tapia, 7. Paolo Hurtado, 14. Andy Polo, 16. Wilder Cartagena, 10. Jefferson Farfan, 11. Raul Ruidiaz.

Arbitru: Mohammed Abdulla Mohammed; arbitri asistenţi: Mohamed Alhammadi, Hasan Almahri (toţi din Emiratele Arabe Unite); arbitru de rezervă: Janny Sikazwe (Zambia)

Arbitru video: Daniele Orsato (Italia); arbitri asistenţi video: Taleb Al Marri (Qatar), Abdulrahman Al Jassim (Qatar), Szymon Marciniak (Polonia)

Meciul poate fi văzut live streaming online pe tvrplus.ro. Huff.ro vă ține la curent cu scorul în timp real al partidei și cu cele mai importante faze și vă oferă rezumatul video al acestui meci.