Egipt - Uruguay Scor Live - Meci în grupa A de la CM 2018

Egipt – Uruguay, Scor Final 0 – 1. Rezumat video

Egipt Uruguay Scor final 0-1. Egiptenii  au debutat la Campionatul Mondial de Fotbal într-un meci greu, cu fosta campioană mondială Uruguay, considerată favorita grupei A.

Egipt – Uruguay Scor 0-1 Rezumat

Minutul 90! Gol pentru Uruguay! Jose Gimenez deschide scorul. Gimenez reia impecabil cu capul la un corner!

Minutul 67. Șut în forță a lui Carlo Sanchez, neconcretizat însă!

Minutul 47. Ocazie uriașă pentru Uruguay, încă din primul minut al celei de-a doua reprize. Ratare uriașă! Suarez trage în portar din fața portii!

Începe a doua repriză.

Minutul 45: Prima repriză s-a încheiat cu 0 -0, deși Uruguay a avut mai multe ocazii.

Minutul 23. Ocazie uriașă pentru Uruguay. Luiz Suarez, la un pas de a da gol în minutul 23. Uruguay s-a apropiat periculos de poarta echipei din Egipt.

Actualizare, ora 13:52 – Meciul este live score pe huff.ro incepand cu ora 15.00.

Uruguay joacă astăzi în al 2-lea meci al Campionatului Mondial din 2018. Partida a început la 15:00.

ECHIPELE DE START
Egipt: M. Elshenawy – Fathy, Gabr, Hegazy, Abdelshafy – Elneny, T. Hamed – Warda, Elsaid, M. Trezeguet – Mohsen
Rezerve: El Hadary, Elmouhamady, Ekramy, Kahraba, Asjraf, Shikabala, Gaber, Hamdi, Morsy, Salah, Samir, Sobhi
Antrenor: Hector Cuper

Uruguay: Muslera – Varela, Gimenez, Godin, Caceres – Nandez, Betancur, Vecino, De Arrascaeta – Suarez, Cavani
Rezerve: Campana, Silva, Coates, Gomez, Laxalt, M. Pereira, Rodriguez, C. Sanchez, G. Silva, Stuani, Torreira, Urreta
Antrenor: Oscar Tabarez

Africanii, aflați la prima participare la un campionat mondial din anul 1990 încoace si-au pus speranțele în vedeta lui Liverpool, Mohamed Salah.

Accidentarea acestuia din finala Ligii Campionilor le dă, însă planurile peste cap „faraonilor” care stau cu emoții să vadă dacă atacantul va evolua și la ce parametri va fi acesta.

„Vom aştepta până în ultimul moment pentru a decide dacă va juca sau nu”, a declarat Mohamed Abou al-Ela, medicul selecţionatei Egiptului, cu trei zile înainte de intrarea în competiţie, contra Uruguayului, la Ekaterinburg.

„Nu ştim încă dacă va disputa meciul, dar vom face un antrenament în plus şi vom avea o idee mai clară despre această situaţie”, a adăugat managerul general al echipei, Ihab Lahita.

De cealaltă parte, Uruguay nici nu concepe că ar putea rata calificarea în fazele eliminatorii ale Cupei Mondiale.

Avându-l pe bancă pe Oscar Washington Tavarez, supranumit El Maestro (Profesorul), la cel de-al 12-lea an în postura de selecționer al naționalei, sud-americanii visează la o nouă performanță de excepție.

Toate speranțele țării care a câștigat primul mondial din istorie sunt puse în atacul stelar, format din Edinson Cavani (PSG) și Luis Suarez (FC Barcelona).

Lot Egipt la CM 2018

Portari

1. Essam Kamal Tawfiq El-Hadary 45 de ani 156 de selecții/ 0 goluri Al Taawoun (Arabia Saudită)
16. Sherif Ekramy ِAhmed Ahmed El-Shahat 34 de ani 22/ 0 Al Ahly
23. Mohamed El-Shenawy 29 de ani 1/ 0 Al Ahly

Fundași

7. Ahmed Fathi Abdelmonem Ahmed Ibrahim 33 de ani 124/ 3 Al Ahly
3. Ahmed Eissa Elmohamady Abdel Fattah 30 de ani 76/ 2 Aston Villa (Anglia)
13. Mohamed Abdel-Shafy 32 de ani 49/ 1 Al Fateh (Arabia Saudită)
6. Ahmed Elsayed Ali Elsayed Hegazi 27 de ani 43/ 1 West Bromwich Albion (Anglia)
4. Omar Mahmoud Gaber 26 de ani 23/ 0 Los Angeles FC (SUA)
2. Ali Gabr Gabr Mossad 29 de ani 20/ 1 West Bromwich Albion (Anglia)
20. Saad El-Din Samir 29 de ani 10/ 0 Al Ahly
12. Ayman Ashraf 27 de ani 4/ 0 Al Ahly
15. Mahmoud Hamdy 23 de ani 0/ 0 Egypt Zamalek

Mijlocași

17. Mohamed Naser Elsayed Elneny 25 de ani 60/ 5 Arsenal (Anglia)
19. Abdallah Mahmoud Said Mohamed 32 de ani 34/ 6 KuPS (Finlanda)
18. Mahmoud Abdel Razek Fadlallah Shikabala 32 de ani 28/ 2 Al Raed (Arabia Saudită)
21. Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet 23 de ani 22/ 2 Kasımpaşa (Turcia)
14. Ramadan Sobhi Ramadan Ahmed 21 de ani 21/ 1 Stoke City (Anglia)
8. Tarek Hamed 29 de ani 19/ 0 Zamalek
11. Mahmoud Abdel-Moneim Kahraba 24 de ani 17/ 3 Al Ittihad (Arabia Saudită)
22. Amr Medhat Warda 24 de ani 14/ 0 Atromitos (Grecia)
5. Sami Sayed Morsy 26 de ani 3/ 0 Wigan Athletic (Anglia)

Atacanți

10. Mohamed Salah Ghaly 25 de ani 57/ 33 Liverpool (Anglia)
9. Marwan Mohsen Fahmi Tharwat 29 de ani 22/ 4 Al Ahly

Lot Uruguay la CM 2018

Portari

Fernando Muslera (Galatasaray/Turcia)

Martin Silva (Vasco de Gama/Brazilia)

Martin Campana (Independiente/Argentina)

Fundaşi

Diego Godin (Atletico Madrid/Spania)

Sebastian Coates (Sporting Lisabona/Portugalia)

Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid/Spania)

Maximiliano Pereira (Porto/Portugalia) Gaston Silva (Independiente/Argentina)

Martin Caceres (Lazio Roma/Italia)

Guillermo Varela (Penarol)

Mijlocaşi

Nahitan Nandez (Boca Juniors/Argentina)

Lucas Torreira (Sampdoria/Italia)

Matias Vecino (Inter Milano/Italia)

Federico Valverde (Deportivo La Coruna/Spania)

Rodrigo Bentancur (Juventus Torino/Italia)

Carlos Sanchez (Monterrey/Mexic)

Gaston Ramirez (Sampdoria/Italia)

Nicolas Lodeiro (Seattle Sounders/SUA)

Jonathan Urretaviscaya (Pachuca/Mexic)

Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro/Brazilia)

Egipt Uruguay Scor Live: Echipe probabile de start

Egipt: El Hadary – Fathy, Samir Saad, Hegazy, Abdelshafy – Masry, Hamed – Trezeguet, Said, Sobhy – Salah.

Uruguay: Muslera – Varela, Godin, Gimenez, Caceres – Nandez, Vecino, Bentancur, De Arrascaeta – Cavani, Luis Suarez.

Arbitru: Bjorn Kuipers (Olanda).

Meciul Egipt – Uruguay se dispută vineri, 15 iunie, la Ekaterinburg, de la ora 15.00 și este televizat de TVR 1 și TVR HD. Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al meciului partidei din Grupa A.

Citeşte şi: Rusia – Arabia Saudită, Scor Final 5-0 – Rezumat video