Portugalia - Maroc, scor live - Video online streaming TVR 1 - CM 2018

Portugalia – Maroc, scor final 1-0 Rezumat Video – Rezultat la CM 2018

Portugalia Maroc Scor Final 1-0. Campioana europeană a obținut o victorie norocoasă cu Marocul, grație lui Cristiano Ronaldo.

Meciul a fost dominat de africani care ar fi putut primi și o lovitură de la 11 metri, însă arbitrul nu a acordat nimic și nici nu a solicitat VAR. Portugalia acumulează 4 puncte în Grupa B și este prima, înainte de meciul Spania – Iran din această seară.

Vezi rezumatul mai jos!

Final: Portugalia vs Iran, scor 1-0. Cristiano Ronaldo nu face un meci grozav, dar reușita sa din minutul 4 aduce cele trei puncte echipei sale.

Minutul 90+2: Din nou mare ocazie Maroc! Benatia trimite peste poartă din 10 metri.

Minutul 90: Ocazie Maroc! Șutul lui Ziyach este respins în ultima clipă în corner de un fundaș portughez.

Minutul 83: Arbitrul acordă ușor o lovitură liberă de la 16 metri, iar Ronaldo trimite din nou în zid.

Minutul 78: Marocanii sunt din nou periculoși, la o lovitură liberă. Benatia lovește, însă, defectuos și mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 75: A ieșit Belhanda, a intrat Carcela (Maroc).

Minutul 69: Schimbări în ambele tabere – Boutaib este înlocuit de El Kaabi, iar Joao Mario de Bruno Fernandes.

Minutul 67: Ocazie Maroc! Ziyach șutează din lovitură liber puțin peste poarta lusitanilor. Marocanii au controlat până acum această repriză.

Minutul 60: Benatia șutează peste poartă de la circa 12 metri. Apărarea lusitanilor dă semne de slăbiciune.

Minutul 59: Schimbare la portughezi. Iese Silva intră Gelson Martins.

Minutul 57: Ocazie Maroc! Belhanda trimite cu capul după un corner, iar Rui Patricio are o intercenție de excepție!

Minutul 55: Șut bun din marginea careului al lui Younes Belhanda, dar mingea este prinsă fără probleme de Rui Patricio.

Minutul 50: Marocanii forțează egalarea, dar atacurile lor par să fie lipsite de luciditate. De cealaltă parte, Portugalia pare mulțumită cu acest avantaj minim și se bazează mult pe jocul vedetei Cr. Ronaldo. Acesta a șutat mult peste poartă dintr-o poziție ideală, după un contraatac al lusitanilor.

Update: A început repriza a doua, nicio modificare la pauză.

Pauza: Grație lui Cristiano Ronaldo, Portugalia intră în avantaj la cabine, la capătul unei reprize în care Maroc a fost echipa care a avut inițiativa.

Minutul 45+1: Benatia trece puțin pe lângă minge și ratează șansa egalării, după o lovitură liberă a marocanilor din apropierea colțului terenului.

Minutul 38: Ocazie Portugalia! Guedes șutează slab din poziție ideală și portarul amrocan poate să intervină, respingând cu o mână.

Minutul 32: Ronaldo are o lovitură liberă ideală, de la 16 metri, dar trimite în zid.

Minutul 30: Marocanii au cerut penalty după ce Boutaib a fost lovit în careu de un fundaș portughez. Arbitrul a lăsat jocul să conntinue.

Minutul 22: Șut de la distanță al lui Ziyach, dar Rui Patricio reține fără emoții. Nord-africanii au jucat mai bine după primirea golului, în timp ce portughezii au făcut multe erori individuale.

Minutul 17: Fază periculoasă a marocanilor, dar Cedric intervine salvator la un șut al lui Hakim Ziyach.

Minutul 11: Ocazie Maroc! Benatia trimite cu capul după un corner, dar mingea este reținută de Rui Patricio.

Minutul 8: Ocazie Portugalia! Ronaldo șutează puțin pe lângă poartă.

Minutul 4: Gol Portugalia! Gol Ronaldo! Vedeta lui Real Madrid ajunge la cota 4 la acest mondial după ce marchează cu capul. Portugalia vs Maroc, scor 1-0.

Minutul 2: Khalid Boutaib (Maroc) ajunge la o centrare bună lângă punctul de la 11 metri, dar trimite cu capul peste.

Update: A început meciul. Lovitura de start a aparținut marocanilor.

Portugalia și Spania au făcut spectacol în meciul care a deschis grupa B. Cu Cristiano Ronaldo în formă maximă, lusitanii au reușit să obțină un punct important contra selecționatei conduse de Fernando Hierro.

Balonul de Aur Cristiano Ronaldo a făcut meci de senzație, marcând trei goluri: unul din penalty, unul din lovitură și liberă și unul cu largul concurs al portarului David de Gea.

Vezi si: Portugalia – Spania Scor final 3-3 – CM 2018, grupa B. Rezumat VIDEO

De cealaltă parte, Maroc a debutat cu stângul la Cupa Mondială, după ce a pierdut în ultima secundă meciul cu Iran, printr-un autogol.

La CM 1986, Marocul a învins Portugalia cu 3-1 şi s-a calificat în optimi, o premieră pentru o echipă africană. Pentru învingători au marcat Abdelrazzak Khairi (2) şi Abdelkarim Krimau, în timp ce golul lusitanilor a fost semnat de Diamantino.

De altfel, marocanii au obținut puncte la Campionatele Mondiale doar în fața echipelor de pe continentul european (două victorii şi patru egaluri).

Portugalia Maroc Scor Live: Echipe de start

Portugalia: 1. Rui Patricio – 21. Cedric Soares, 3. Pepe, 6. Jose Fonte, 5. Raphael Guerreiro – 11. Bernardo Silva, 14. William Carvalho, 8. Joao Moutinho, 10. Joao Mario – 17. Goncalo Guedes, 7. Cristiano Ronaldo (căpitan). Selecţioner: Fernando Santos.

Rezerve: 12. Anthony Lopes, 22. Beto – 2. Bruno Alves, 13. Ruben Dias, 15. Ricardo Pereira, 19. Mario Rui, 4. Manuel Fernandes, 16. Bruno Fernandes, 20. Ricardo Quaresma, 23. Adrien Silva, 9. Andre Silva, 18. Gelson Martins.

Maroc: 12. Monir El Kajoui – 17. Nabil Dirar, 5. Mehdi Benatia (căpitan), 4. Manuel Da Costa, 2. Achraf Hakimi – 8. Karim El Ahmadi, 14. Mbark Boussoufa – 16. Noureddine Amrabat, 10. Younes Belhanda, 7. Hakim Ziyach – 13. Khalid Boutaib. Selecţioner: Herve Renard.

Rezerve: 1. Yassine Bounou, 22. Ahmed Tagnaouti – 6. Romain Saiss, 3. Hamza Mendyl, 11. Faycal Fajr, 15. Youssef Ait Bennasser, 23. Mehdi Carcela, 19. Youssef En Nesyri, 21. Sofyan Amrabat, 18. Amine Harit, 9. Ayoub El Kaabi, 20. Aziz Bouhaddouz.

Partida este condusă la centru de Mark Geiger (SUA). Meciul se dispută pe stadionul Luzhniki din Moscova.

Meciul Portugalia – Maroc este televizat de TVR 1 și TVR HD de la ora 15.00. Partida poate fi urmărită în sistem online streaming pe tvrplus.ro.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al meciului și vă oferă rezumatul video.