Botoșani - Craiova SCOR live. Live video & live text! Oltenii vor să fie lideri

Botoșani – Craiova SCOR 0-2. Rezumat video! Oltenii rămân LIDERI

Rezumat video Botoșani – Craiova scor 0-2 este meciul serii de astăzi din Liga 1 Casa Pariurilor, care se joacă de la ora 19:30 și este transmis live video pe huff.ro și pe TV. Meciul poate fi urmărit și live stream pe canalele oficiale, mai jos toate instrucțiunile. Craiova este pe locul întâi în clasamentul playoff, iar Botoșani pe locul patru.

Botoșani – Craiova SCOR 0-2 – Rezumat video

Rezumatul video este mai jos (in curs de incărcare). Craiova deschide scorul în minutul 76 și minutul 90+3. Craiova are „noroc” și înscrie în minutul 90+3 din Penalty, iar meciul se termină cu scor Botoșani – Craiova 0-3.

Gol în min 93 din Penalty!

MIN 76 – GOOOOOOOOOL CRAIOVA din penalty scor Botoșani – Craiova 0-1. Scor Botoșani – Craiova 0-1.

MIN 74 – Cîmpanu intră în locul lui Florescu.

Gol Craiova

UPDATE 20:46 – PENALTY!

MIN 65 – Ocazie Craiova. Bărbuț centrează pentru Koljic, care reia cu capul direct în brațele lui Pap.

MIN 60 – Cartonaș Galben primit de

MIn 55 – Ratare imensă al lui Nistor!!

MIN 46 – Fulier de start repriza a II-a. Scor actual Botoșani – Craiova 0-0. La câteva secunde după fluier, FC Botoșani are o ocazie foarte mare în poarta Craiovei.

UPDATE 20:30 –  Transmisiunea în direct a început. Repriza a a doua începe cu Craiova având prima minge.

UPDATE 20:16 – PAUZĂ.

MIN 45 – 3 ocazii mari ale Craiovei în primele 17 minute. Pauză. Scor la pauza Botoșani – Craiova 0-0.

MIN 42 – Mai sunt doar câteva minute până la pauză. Botoșani – Craiova Scor 0-0, ambele echipe se luptă pentru punctele esențiale în clasamentul Liga 1.

UPDATE 20:01 – Până acum la Botoșani pentru Craiova meciurile au fost horror, au 7 înfrângeri cu echipa oltenilor. În acest moment Botoșani este peste FCSB și „atacă” poziția Astra.

MIN 30 – Bărbuț lovit la nas puernic, arbitrul lasă jocul să continuie.

Barbut lovit la nas, arbitrul nu opreste meciul

MIN 28 – Lovitură ratată de Dugandzic (Botoșani).

MIN 14 – Florescu faultat.

Botosani - Craiova, Florescu faultat

MIN 12 – Pancu cartonaș galben

MIN 11 – Botoșani pierde o ocazie mare de deschide scorul cu Craiova, Carlone sutează, dar mingea este pe lângă poartă.

Carlone la un pas sa inscrie in poarta Craiovei

MIN 8 – Ocazie mare, mingea este trimisă pe lângă poartă! Meciul este comentat pe Telekom Sport 1 de Emil Grădinescu.

Botoșani - Craiova SCOR 0-0. Live video & live text! Oltenii vor să fie lideri

Ocazie mare, mingea trimisa pe langa poarta. Botosani – Craiova live score

MIN 4 – Ocazie de gol a Oltenilor, Craoiova la un pas să înscrie în poarta Botoșani, șutul la colțul scurt a fost apărat de Eduard.

MIN 1 – Fluierul de start. Botoșani VS Craiova. Cine câștigă? Este un meci cheie al acestui final de campionat, Botoșaniul încearcă să termine în clasament pete FCSB pentru a juca în Liga Europeană.

UPDATE 19:29 – Puteți urmări meciul la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look plus HD.

UPDATE 19:19 – Clasamentul Playoff și Playout

Clasament liga 1 Play-Off Craiova pe primul loc Clasament liga 1 Play-Out Viitorul pe primul loc

Livetext-ul Botoșani – Craiova se actualizează la fiecare fază importantă sau gol marcat de una din echipe. De asemenea acest articol oferă live score în timp real și momente video cu cele mai importante faze de pe teren. Meciul este live score și pe canalul livetext.ro de Youtube.

Craiova a câştigat ultimele două meciuri directe cu FC Botoşani, ambele disputate în Bănie. Oltenii s-au impus cu 2-1, respectiv 3-1, dar la ultima vizită la Botoşani, Universitatea nu a putut obţine mai mult de o remiză (1-1).

Botoșani – Craiova – Echipele de start

FC Botoşani: Ed. Pap – Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – E. Papa, J. Rodriguez – Ashkovski, Ed. Florescu, Ofosu – Dugandzic
Rezerve: Hankic – Patache, Cîmpanu, Mendoza, Holzmann, Babunski, Carlone, H. Keyta, R. Fili

Craiova: Pigliacelli – Şt. Vlădoiu, Cosic, Acka, N. Bancu – Nistor, Al. Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, Koljic, Mihăilă
Rezerve: I. Popescu – Vătăjelu, Bălaşa, I. Mitran, Qaka, Ivanov, Gustavo, Baiaram, L Nitu

Botoșani – Craova LIVE VIDEO

Meciul poate fi urmărit și sub format live video pe site-urile televiziunilor care transmit meciurile și dețin drepturile Liga 1. Iată mai jos intrucțiunile.

Site-urile oficiale de live stream

digisport.rodigionline.rohorizon.tv, Live TV de la Focus Sat, Orange TV, Vodafone TV.

Liga 1 este pertubată de meciurile amânate din cauza problemelor de sănătate a jucătorilor de la Dinamo București și CFR Cluj.

Sunt Daniela Stoiu, am 49 de ani si sunt senior editor la HUFF.ro. Experienta mea acumulata ma ajuta sa scriu stiri din domeniile: economie, stiri interne, sociale, locale.