Program optimi CM 2018 – Rezultatele complete ale meciurilor și clasament grupe

27.06.2018
Program optimi CM 2018 – Rezultatele complete ale meciurilor și clasament grupe

Program optimi CM 2018 și rezultate la Campionatul Mondial. Cupa Mondială din Rusia a adus o mare surpriză: eliminarea campioanei en-titre, Germania, încă din faza grupelor.

S-au înregistrat rezultate surprinzătoare la acest turneu final și avem parte de o adevărată finală în optimi: Franța – Argentina.

Iată rezultatele complete înregistrate în faze grupelor, programul optimilor și clasamentul de la CM 2018:

Grupa A

14 iunie, ora 18:00 Rusia – Arabia Saudită 5-0. Rezumat
15 iunie, ora 15:00 Egipt – Uruguay 0-1. Rezumat
19 iunie, ora 21:00 Rusia – Egipt 1-0. Rezumat

20 iunie, ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită 1-0. Rezumat
25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia 3-0. Rezumat
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt 2-1. Rezumat

Grupa B

15 iunie, ora 18:00 Maroc – Iran 0-1. Rezumat
15 iunie, ora 21:00 Portugalia – Spania 3-3. Rezumat
20 iunie, ora 15:00 Portugalia – Maroc 1-0. Rezumat

20 iunie, ora 21:00 Iran – Spania 0-1. Rezumat
25 iunie, ora 21:00 Spania – Maroc 2-2. Rezumat
25 iunie, ora 21:00 Iran – Portugalia 1-1. Rezumat

Grupa C

16 iunie, ora 13:00 Franța – Australia 2-1. Rezumat
16 iunie, ora 19:00 Peru – Danemarca 0-1. Rezumat
21 iunie, ora 15:00 Danemarca – Australia 1-1. Rezumat

21 iunie, ora 18:00 Franța – Peru 1-0. Rezumat
26 iunie, ora 17:00 Danemarca – Franța 0-0 Rezumat
26 iunie, ora 17:00 Australia – Peru 0-2. Rezumat

Grupa D

16 iunie, ora 16:00 Argentina – Islanda 1-1. Rezumat
16 iunie, ora 22:00 Croația – Nigeria 2-0. Rezumat
21 iunie, ora 21:00 Argentina – Croația 0-3. Rezumat

22 iunie, ora 18:00 Nigeria – Islanda 2-0. Rezumat
26 iunie, ora 21:00 Islanda – Croația 1-2. Rezumat
26 iunie, ora 21:00 Nigeria – Argentina 1-2. Rezumat

Grupa E

17 iunie, ora 15:00 Costa Rica – Serbia 0-1 Rezumat
17 iunie, ora 21:00 Brazilia – Elveția 1-1 Rezumat
22 iunie, ora 15:00 Brazilia – Costa Rica 2-0 Rezumat

22 iunie, ora 21:00 Serbia – Elveția 1-2 Rezumat
27 iunie, ora 21:00 Serbia – Brazilia 0-2 Rezumat
27 iunie, ora 21:00 Elveția – Costa Rica 2-2 Rezumat

Grupa F

17 iunie, ora 18:00 Germania – Mexic 0-1 Rezumat
18 iunie, ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud 1-0 Rezumat

23 iunie, ora 18:00 Germania – Suedia 2-1 Rezumat
23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud – Mexic 1-2 Rezumat
27 iunie, ora 17:00 Mexic – Suedia 0-3 Rezumat
27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud – Germania 2-0 Rezumat

Grupa G

18 iunie, ora 18:00 Belgia – Panama 3-0 Rezumat
18 iunie, ora 21:00 Tunisia – Anglia 1-2 Rezumat
23 iunie, ora 15:00 Belgia – Tunisia 5-2 Rezumat

24 iunie, ora 15:00 Anglia – Panama 6-1 Rezumat
28 iunie, ora 21:00 Anglia – Belgia 0-1 Rezumat
28 iunie, ora 21:00 Panama – Tunisia 1-2 Rezumat

Grupa H

19 iunie, ora 15:00 Columbia – Japonia 1-2 Rezumat
19 iunie, ora 18:00 Polonia – Senegal 1-2 Rezumat
24 iunie, ora 18:00 Japonia – Senegal 2-2 Rezumat

24 iunie, ora 21:00 Polonia – Columbia 0-3 Rezumat
28 iunie, ora 17:00 Senegal – Columbia 0-1 Rezumat
28 iunie, ora 17:00 Japonia – Polonia 0-1 Rezumat

Clasament grupe

 

Program optimi CM 2018 și date de disputare ale meciurilor

1.Franța – Argentina, scor 4-3 Rezumat

2.Uruguay – Portugalia, 30 iunie, scor 2-1 Rezumat

3.Spania – Rusia, 1 iulie, scor 1-1 (3-4 d.l.d) Rezumat

4.Croația – Danemarca, 1 iulie, scor 1-1 (3-2 d.l.d) Rezumat

5.Brazilia – Mexic, 2 iulie, scor 1-0 Rezumat

6.Belgia – Japonia, scor 3-2 Rezumat

7.Suedia – Elveția, 3 iulie, scor 1-0 Rezumat

8.Columbia – Anglia, 3 iulie, ora 21.00

Sferturi de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 17:00 (sfertul 1): Franţa – Uruguay (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 (sfertul 2): Brazilia – Belgia (Kazan)

7 iulie, ora 21:00 (sfertul 3): Rusia – Croatia (Samara)
7 iulie, ora 17:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi 3 – câștigătoare optimi 4 (Soci)

Semifinale – Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 21:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică – Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 17:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE – Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 17:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)